1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Robot Tasarlayan 310 Öğrenci Yarıştı

Robot Tasarlayan 310 Öğrenci Yarıştı

Robot Tasarlayan 310 Öğrenci Yarıştı
1

Okyanus kolejleri ve Eğitimde İnovasyon Derneği’nin işbirliği vesilesiyle ilk kez gerçekleşen VEX IQ Off Season Robotik Turnuvası sayesinde 310 öğrenci ve 51 takım bir araya gelip yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olarak yarışma, Okyanus Koleji Kemerburgaz Kampüsünde düzenlendi.

Geleceğin sistemlerinden biri olan hatta şuanda bile hayatımızın birçok alanında kendine yer edinen robotlara karşı,gençlerimiz de ilgi ve yatkınlığın oluşturulması adına böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin çok yerinde bir etkinlik olduğu kanaatindeyiz.

Gelecek sistemde eğer ki kendinize yer edinmek istiyorsanız geleceği iyi okumalı ve bu bağlamda çalışmalar yapıp kendinizi geleceğe hazırlamalısınız. Düzenlenen etkinlik bu zaviyeden değerlendirildiği takdirde, yaklaşık olarak 310 tane öğrenciye robotik alanda çalışma ve kendini geliştirme olanağı tanımış ve 51 farklı takım oluşturularak gençlere ekip çalışmasını öğrenmeleri için katkıda bulunmuş.

Yarışmayı değerlendiren, 50 kişiden oluşan jüri grubu; birincilik ödülüne Storm Knıghts ve Roboto takımlarını layık görürken ikincilik ödüllerini de Robo Man’s ve Dinozor takımlarına verdi. Ödülleri Okyanus kolejleri kurucusu Orhan Özbey ve Genel Müdür Lokman Demiray takdim etti.

Gençlere; kendilerini ispatlamaları ve robotik alanda el yatkınlığı kazanıp, bu alanda yeniliklere imza atması için zemin hazırlayan bu türlü yarışmaları takdirle karşılıyor ve sürekliliğinin sağlanıp, örnek teşkil etmesini umuyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap