İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Powerbank Uçak Kabininde Yangın Çıkardı

Powerbank Uçak Kabininde Yangın Çıkardı

Powerbank Uçak Kabininde Yangın Çıkardı

Çin’in en yoğun havaalanlarından biri olan Şangay Hongqiao Uluslararası Havalimanı’nda dehşet dolu dakikalar yaşandı. Uçağın kabinine alınan valizlerden biri aniden alev alarak yanmaya başladı.

China Southern Havayolları’nın Guangzhou-Şangay seferini yapan B777-300 model uçak kalkış öncesi yapılan son kontrolde bir problem gözükmedi ve yolcuların uçağa alımına başlandı. Yolcuların uçağa alındığı sırada kabinin üst tarafında valizlerin bulunduğu kısım aniden dumanlar çıkmaya başladı. Dumanların sebebi kabine alınan yolcu valizlerinden birisiydi. Bunun üzerine uçaktaki yolcular çok hızlı bir şekilde uçaktan indirildi. İçinde powerbank olduğu öğrenilen valize ilk müdahaleyi uçağın hostesi ile valizin sahibi yaptı ve yangın kısa sürede tamamen söndürüldü. Yangının, valiz içindeki powerbank’in patlaması sonucu çıktığı tahmin ediliyor.

Uçağın hostesi ve valizin sahibi tarafından su yardımıyla kısa sürede söndürülen yangın sırasında yolcular büyük panik yaşadı. Yetkililer yaşanan bu olay sonrası kimsenin yaralanmadığını öğrenildi. Havayolu şirketinden yapılan yazılı açıklamada, yangının uçağa hasar vermediği de bildirildi.
Yaşanan bu olay sonucunda geciken Guangzhou-Şangay seferi yaklaşık 2,5 saat sonra bir başka uçakla yapıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap