İpucu

Ping Azaltma

Ping Azaltma Yöntemi

Zaman zaman herkes ping sorunundan şikayetçi olmuştur. Kimi zaman oynadığınız online oyunlarda, kimi zaman internette gezinirken. Belkide aramızda ping’in ne olduğundan haberi olmayanlarda vardır. O yüzden ping’i birazcık açıklayacağım. Direk çözüme geçmek isteyenler sayfayı aşağıya kaydırıp çözüme ulaşabilirler.

Ping’in ne olduğundan haberi olmayanlar için kısa bir açıklama: Ping ,bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesine verilen isimdir. Örneğin CS:GO oynuyorsunuz ve Ping’iniz 50. Bu demektir ki, bilgisayarınızdan çıkan bir veri paketi, CS:GO sunucularına 50 milisaniyede ulaşıyor.

Ping’e sebep olan etkenlere örnek vermek gerekirse, Arkada açık olan bir web sayfası, hali hazırda indirilen bir dosya vs. fakat asıl önemli etken veri paketinizin ulaşması gereken yere sizin konumunuzla olan uzaklığı. Örneğin çinde bulunan bir sunucunun türkiye uzak olduğu gerekçesi ile ping sorunları yaşamanız normaldir.

 

 

Tabi ki yaşadığınız il, kullandığınız servis sağlayıcınız, altyapınız vs. ping sorununa neden olan etkenlerden birisi. Ve ya bir modem’e 1 den fazla bağlantı yapılması. Örneğin Cep Telefonu, Televizyon ve ya 2. Bir bilgisayar.

 

Ping Azaltma Yolları

Ping azaltmanın kolay ve basit yolu: Windows 7 ve ya daha alt bir işletim sistemi kullanıyorsanız. Başlat > Çalıştır > system.ini Eğer çalıştır’ı bulamadaysanız klavyedeki başlat tuşuna basılı tutup R harfine tıklamak. Daha sonrasında system.ini yazarak dosyaya ulaşabilirsiniz. Eğer ki Windows 8 ve ya daha üst bir işletim sistemi kullanıyorsanız direkt olarak başlat menüsüne system.ini yazarak dosyaya ulaşabilirsiniz. Dosyaya ulaşıp açtıktan sonra içerisinde yazan [386Enh] yazan kısmı bulup, [3000Enh] ile değiştirin. Kaydedip kapattıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Ping’iniz artık dahada azalmış olacaktır.

Etiketler

Youngcorners

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.