Webmaster

Paravan Blog Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Paravan Blog Nedir?

Paravan site kısaca ana siteye fayda sağlamak için kurulun siteler veya bloglardır.

 

Paravan Blog Nasıl Oluşturulur?

Paravan blog oluşturmak için isterseniz ücretsiz kaliteli sitelerden oluşturabilir yada satın aldığınız ücretli domain ve hostingle çalışmalar yapabilirsiniz. Bu yazımda size ikisini de anlatacağım ilk olarak ücretsiz paravan blog oluştururken izlemeniz gerek yolu anlatıyım.

Ücretsiz paravan bloglar domain otoritesine bağlı olarak ilk zamanlarda çok hızlı bir şekilde popülerlik kazanabilen backlinklerle iyi beslendiği zaman çok güzel sonuçlara imza atabilen blog hizmetleriniz. Bunlardan bazılar  “Blogspot, Wordpres, Tumblr” gibi size subdomain veren sitelerdir yazımın sonunda bunların listesini sizlerle paylaşacağım.

 

 

Paravan Blog Sitelerini Nasıl Kullanmalıyız?

Paravan blog siteleri yararlı olduğu kadar dikkatsizce kullanıldığı zamanlarda sitenize fayda değil zarar sağlayabilecek potansiyele sahiptirler. Paravan bloglarada ana siteniz gibi ilgi göstermeli ve SEO çalışması yapılmalıdır bu sayede rakiplerinizden bir adım öne geçmiş olursunuz. Şimdi sırayla izleyeceğiniz yolları yazalım;

 • SEO yapılacak siteye içeriğinizle paralel bir paravan blog oluşturun ve bu blogada kesinlikle özgün içerik girmeyi unutmayın. Giriceğiniz içeriğin kelime sayısı en az 300 kelime en fazla 2000 kelime olarak girmelisiniz.

 

 • Paravan bloglarınızın sayısının çok olmasına gerek yok az olsun öz olsun daha çok işinize yarar. Ortalama 250 kelime 40 tane makale rahatlıkla size yetecektir. Paravan bloğunuzu oluşturduğunuz günden itibaren ilk bir hafta günde 2 makale girin ve makalelerinizin SEO uyumlu olmasına dikkat edin . 2×7 toplam 14 makale girdik şimdi geriye kalan 26 makalenizi her gün 1 tane olacak şekilde girmeye devam edin.

 

 • Paravan Bloğunuzu oluşturduktan ve 14 makaleyi girdikten sonra forum tanıtımları yapabilirsiniz. Günde 2-3 tane forumda özgün tanıtım yazısı şeklinde paravan bloğunuzu tanıtın bu tanıtım yazıları 150 kelime olması işinize yarayacaktır. Anchor text olarak link vermek yerine url olarak link vermek işinize yarayacaktır bu sayede otoriter backlink elde etmiş olacaksınız. Daha sonralardan hedef kelimenizden link verebilirsiniz. 1 Ay boyunca forum tanıtımı yapmaya devam edin ve aldığınız backlinkler %25-30 hedef kelime(örn: WordPress Teması %25-30 uzun kelime(örn: ABC WordPress Teması) geri kalanını da url olarak alın. Bu sayede paravan bloğunuz git gide güçlenecektir.

 

 • 40 makaleyi tükettikten sonra En az 500 Kelimelik bir makale yayınlayıp ana sitenize hedef kelimeniz üzerinden link verin. Sonrasın her makalenizden 1 anahtar kelime ya da 1 url link vermeniz ana sitenizi git gide güçlendirecektir.

 

Ücretli Domain ve Ücretli Hosting İle Paravan Blog Oluşturma

Sıfırdan bir site açtığınız için hemen link çıkışı yapmak ana sitenizi tehlikeye sokabilir. Link vermek için en az 3 ay düzenli olarak makale girişi yapmanız gerekmektedir. Yukarda yazdığım her şeyi ücretli bir domain’de uyguladığınız zaman etkisini daha çok gösterecek ve size daha çok fayda sağlayacaktır. Bunun nedeni ise ücretsiz paravan bloglar sizi bir yere kadar destekleyecektir. Eğer sıfırdan açtığınız siteye özgün içerikler girip kaliteli bir SEO çalışmasıyla desteklerseniz ücretsiz paravan bloglardan kat ve kat daha fazla yararını görürsünüz

 

 

Paravan Blog Siteleri
 • blogspot.com
 • wordpress.com
 • blog.com
 • soup.io
 • tumblr.com
 • blog.ca
 • blogcu.com
 • weebly.com
 • wix.com
 • blog.hr
 • webnode.com
Etiketler

SERHAT KÖSE

20 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı