Genel Konular

Özel Plakalar Nasıl Alınır, Fiyatları Ne Kadar?

Özel Plaka Alımı

Özel plaka nasıl alınır, fiyatları ne kadar, özel plaka alırken prosedürler nelerdir, isme ve soy isime göre özel plaka alınabilir mi, güncel özel plaka ücretleri hesaplama…

Bu yazımızda araç sahiplerinin önemli bir bölümünün kendilerine has olmasını istedikleri araçlarının plakaları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Özel plakaların büyük rağbet görmesinden ötürü bu alanda bir sektör oluştuğunu ve insanların ücretine bakmaksızın araç plakalarını temin etmek istedikleri görülmektedir.

Bu sebeple özel plaka almak istiyorum diyenler için bu konuda detaylı bir inceleme yaptık. Özel plaka almak için yapılması gereken prosedürlerden, özel plaka fiyatlarına ve aradığınız plakanın kullanımda olup olmadığı ile ilgili bilgi elde edebileceğiniz bir sistem hakkında bilgiler vererek bu konuda detaylı bilgilenmenizi sağlayacağız.

Sıfır Araç Alırken Özel Plaka Almak Daha Kolay

Ülkemizde sıfır araç alırken özel plaka seçmek çok daha kolay olabiliyor. Kendi aracınız için plaka değişikliği yapmak veya emniyetten bu şekilde bir talep oluşturmak için öncelikle özel plakayı bulmanız gerekiyor. Kendi araç plakasını satmak isteyen kişiyi bulmak zor iken verilen özel plaka fiyatlarının da fahiş olduğu görülüyor. Özellikle siyasi parti ve takım sembolize eden plakaların çok daha büyün rakamlara satıldığına şahit oluyoruz. Yine özel plakalar içerisinde en uygun fiyatların isim çağrıştıran ve çok rağbet görmeyen plakalar olduğunu söyleyebiliriz. Trafikte tescili olmayan özel plakalar diğerlerine göre çok daha kolay bir şekilde elde edilebilmektedir.

Özel Plaka Nasıl Alınıyor?

Özel plaka fiyatlarını hesaplamak için elimizde herhangi bir veri yoktur. Bunun standart bir hesaplamasının da olması mümkün değildir. Geçtiğimiz süreçte satılan 06 AKP … plakanın 1 milyon TL olduğunu düşünürsek bazı özel plakaların tamamen karşı tarafın isteğine ve mali durumuna göre değişebileceğini belirtmek yanlış olmaz. Diyelim ki sizin için özel olabilecek bir plakayı buldunuz ve bunun için fiyatta karşı taraf ile anlaştınız. Bu durumda plaka için ödeyeceğiniz fiyat dışında yaklaşık 800 tl trafik tescil ücretlerine gitmektedir. EDA,ALİ CEM gibi isimli plaka fiyatlarının da 5 ile 10.000 TL arasında fiyatlara satılabildiğini görebiliyoruz.

En Fazla Rağbet Gören Özel Plakalar Nelerdir?

En yoğun rağbet göre plakaları incelediğimiz zaman 34 GS, 35 FB, 07 BJK, 31 MHP, 06 AKP, 25 CHP belli bir takım veya siyasi partiyi sembolize eden plakaların çok fazla talep gördüğünü söyleyebiliriz. Öncelikle özel plaka almak istiyorsanız her sene ödediğiniz vergiler haricinde sabit bir ücretin olmadığını belirtebiliriz. İsim ve soy isimle başlayan özel plakaları temin etmek diğerlerine göre çok daha kolaydır.

Özel Plaka Çıkarma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özel plaka çıkarma işlemleri emniyet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak günümüzde çoğu aracı firma bağlantıları dolayısıyla özel plaka çıkarmak için bu görevi üstlenmektedir. Bunun için sizin yapmanız gereken şey istediğiniz plakayı veya onun olmaması durumunda ona yakım plakaları belirterek işlemlerinizin başlamasını sağlamaktır. Aracı firmalar bu işlem için 500 ile 1000 tl arasında değişen ücretler talep etmektedir.

Youngcorners

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.