Genel Konular

Bilgisayar Oyunu Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bilgisayar oyunu oynayarak nasıl para kazanabiliriz, hangi oyunları oynamamız gerekir ve nasıl zorlukları vardır?

 

Bilgisayar Oyunu Oynayarak Para Kazanma

Bilgisayar başında oyun oynayarak para kazanmak mümkün! Eminim ”Nasıl?” , ”olmaz öyle şey” ”Yalandır” gibi şeyler söyleyenleriniz vardır ama bu bir gerçek şu anda dünyanın en ünlü oyunları LoL, Cs-Go, Pubg gibi oyunları profesyonel seviyede oynayan bir çok kişi hayal bile edemeyeceğiniz kadar büyük miktarda paralar kazanıyor.

 

 

 

E-Sporcular ne kadar kazanıyor?

Henüz doğru düzgün sistem oturmamış olsada dünyanın en iyi LoL oyuncusu olarak kabul gören Faker’ı 1.000.000$ kadar büyük bir ücret ile transfer etmek isteyen takımlar olduğu biliniyor.

Bugün Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan E-spor dünyasında oyuncuların çıktıkları resmi maçlar başına ücret aldıkları ve 2-3 Aylık sezonlarda 10.500 TL gibi bir ücret aldıkları açıklandı ayrıca diğer sponsor ücretleri ve eğer Türkiye kupasını kazanarak alacakları 100.000 TL gibi büyük ödül ve dünya kupasında kazanacakları 1.000.000$ gibi en büyük ödülüde göz önünde bulundurursak kazandıkları paranın hesabını yapmaya kalkmasak daha iyi ayrıca kazandıkları ün ile Twitch gibi yayın sitelerinde canlı yayınlar yaparak kazandıkları paraları dahada büyütebilir ve kariyerleri bitsede bu gibi yerlerde kazanmaya devam edebilirler…

 

 

 

Nasıl E-Sporcu olunur?

E-Sporcu olmak görüldüğü kadar kolay bir iş değil yani bu kadar büyük paralar yüzünüzün güzelliği için verilmiyor bildiğiniz gibi her işin bir zorluğu vardır E-Spor herhangi bir yerde sigortalı bir işe girmeye benzemez kariyerinizin nerede başlayıp nerede biteceğini bilemezsiniz aldığınız risk büyüktür çok zaman kaybedip hiçbir şey kazanamayabilirsiniz…

 

Önceklikle çok yetekli olmalısınız en çok oynanan ve E-Spor dünyası gelişmiş olan bir oyunda en iyi oyunculardan olabilmek için saatlerce antrenman yapmanız gerekiyor öyle ki profesyonel oyuncuların günde 12 saat oyun oynadıkları biliniyor… yani saatlerce bilgisayar başında oturmak her yiğidin harcı değil sizde onlar kadar iyi oynamak istiyorsanız saatlerce antrenman yapmanız gerekir.. bu kadar uzun süre oyun oynadıktan sonra ”Yeter artık! Sıkıldım.” diyerek bilgisayarın başından kalkabilirsiniz böylece kariyeriniz bitmiş olur. Yani gerçekten bu heyecanı içinde barındırmayan bir kişinin bu yola baş koyması çok yanlış olur.

Her şey tamam çok iyi oynuyorsunuz ve saatlerce antrenman yapıyorsunuz küçük takımlarda oynayarak kendinizi büyüklere göstermeniz gerekiyor burada da şansınız iyi gitmeyebilir birçok durum olabilir 2 yılını lige girmek için harcayan oyuncular biliyorum eğer çöpe atacak zamanınız yoksa bu işe girmeyin derim.

 

 

E-Spor’da gelecek var mı?

E-Spor‘da gelecek var belki 10 yıl belki 100 yıl teknolojiye gelişime ve bir çok duruma göre değişir ancak uzun bir ömrü olduğu ve yatırım yapmak için doğru yerlerden biri olduğu kesin bugün tanıdığınız birçok gıda, teknoloji markaları alakası olmasa bile bu işe adını yazdırıyor formaların üstünde bir çok marka görebilirsiniz geleceğin spor dalı haline gelen E-Spor insanların teknolojiye verdiği değer ile her geçen gün güçleniyor ama hala ülkemizde insanlar E-Spor’a kötü gözle bakıyor. ‘‘Bilgisayar oynayarak para kazanılır mı?’‘ gibi şeyler söylüyorlar gelişen dünyada her şey mümkün insanlar yıllardır futbol oynayarak bir saha oyununda para kazanıyor tek yaptıkları oyun oynamak.

Fakat bilgisayarda oyun oynamak yerine internette para kazanabileceğiniz birçok platform vardır. Günümüzde internetten para kazanma olayı hızla artmaktadır. Bu yıllarda internet sektörüne giren insan sayısı ciddi boyutlarda artmıştır.

Peki insanlar internetten nasıl para kazanıyor? youngcorners.com/internette-para-kazandiran-isler bağlantısını ziyaret ederek bu soruya cevap arayabilirsiniz.

 

 

Etiketler

SERHAT KÖSE

21 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.