Webmaster

SEO İçin Önemli İp Uçları

Arama Motoru Google’da sitelerinizi öne çıkarmak için yapılabilecek şeylere yazımızda yer verdik.

 

Başarılı Seo İçin Yapılabilecek Şeyler

 

Özgün İçerik

Google’nin son zamanlarda en çok önem verdiği unsurdur. Sitenize bir yazı veya başka bir içerik ekleyeceğiniz zaman özgün olmasına dikkat edin. Kendiniz yazıya birşeyler katın.O konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşın. Böylece içeriğinizde daha üst sıralarda olabilirsiniz. Örnek: Blog içeriği SEO ile ilgili. Google’da arattığınızda bir çok sitede aynı yazı vardır. Ve o sitelerin üstlerde olma potansiyeli eşittir. Ama siz kendiniz SEO ile ilgili bir makale veya içerik yazmış iseniz, sizin üstlerde olma şansınız diğer sitelerden daha fazladır. Google hep bir değişiklik arıyor.Bu değişikliliğide siz sağlarsanız o zaman üstlerde olursunuz.

 

Güncel İçerik

Google bir siteyi güncel görmediği takdirde siteye pek fazla uğramaz. Her sitenizi ziyaret ettiğinde sitenizde aynı içeriği görüyorsa neden tekrar uğrasın değil mi?. Ama tam tersi sitenizi hep güncel tutuyorsanız, Google siteden hiç çıkmaz, çünkü Google her ziyaretinde siteyi farklı görüyor. Buda onun istediği oluyor. Ve sizi dizininde üst sıralara taşıyor. Yani kısaca en az 2 günde 1 yazı ekleyin sitenize. Veya günlük 2-3 yazı ekleyin.Eğer her gün bunu yapamıyorsanız bloggerda bununla ilgili bir ayar var. Sitenizi otomatik olarak güncel tutabiliryorsunuz. Bunu nasıl mı yapacaz. Öncelik blogumuza yeni yazı gönder diyoruz. Gelen metin yazma sayfasında metin yazma bölümünün altında Yazı Seçenekleri bulunmaktadır. O bölüme tıklıyoruz. Gelen menüden yazı gönderim tarihini bir sonraki günü seçiyoruz. Böylece bir kaç gün için bunu tekrarlıyoruz. Böylece sitemiz otomatikmen kendini güncelliyor. Bunlarda Googlenin hoşuna gidiyor tabi.

 

Düzenli ve Kaliteli Alınan Linkler

Bir çok kişiye göre üstlerde olmanın tek yolu backlinktir. Evet backlink o olmadan üstlerde olmak biraz zor ama eğer içerik özgünse vede güncelse ozaman backlinsizde üstlerde olabilirsiniz. Ama yinede eğer güncellemenizi pek iyi yapamıyorsanız, blogunuzu güncelleyemiyorsanız o zaman biraz backlink alın derim. Tabiki fazla abartamadan.

 

Peki değimlerimizi nasıl yapmalıyız. Ve hangi sitelerle yapmalıyız. Link değişimini link çıkışı az olan siteler ile yaparsanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca sitemizdeki çıkışlarında fazla olmamasına dikkat edelim.

Etiketler

SERHAT KÖSE

20 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı