1. Ana Sayfa
 2. Oyunlar
 3. Need For Speed “Yarış Oyunlarında Bir Devrim”

Need For Speed “Yarış Oyunlarında Bir Devrim”

Need For Speed “Yarış Oyunlarında Bir Devrim”

Bir yarış oyunu oynamak istiyorsanız emin olun tek bir oyun tavsiye ediyorum. Need For Speed, bu oyunu bence ilk defa benden duymuyorsunuz.

 

Oyunun en popüler olduğu zaman Nfs Underground’u çıkardığı zamandır. Ancak Underground Türkiyede fazla popüler olamadı. Oyun yıllarca Nfs Underground ile devam ettikten sonra güzel bir devrim olan Nfs Most Wanted oyununu çıkardı. Most Wanted, Türkiye’de modları ile meşhur oldu. Ünlü olmasını sağlayan modların başında Şahin modu geliyor. CD satıcılarına gittiğimizde hala Nfs Most Wanted (Şahin) adlı, modlu olarak satılan Cd’lerini görebiliriz. Oyun daha sonraları Nfs Shift vb. gibi sürümlerle devam etti. Fakat Nfs’nin en büyük devrimi Nfs Most Wanted 2 ile oldu. Oyun grafikleri, gerçekçiliği, sesi gibi her yönden süper bir devrim yarattı. ve Rivals gibi sürümleri ile devam etti. Fakat Nfs’ninyapmak istediği bir devrim daha vardı.

 

 

Nfs, Multiplayer olan Need For Speed World sürüm ile güzel bir oyun çıkardı. Oyunda Arkadaşlarımızla gruplar krup yarışlar yapıyoruz ve yarışlardan bol bol Cash(Para) kazanıyoruz, ve istersekte rastgele yarışlara girebiliyoruz. Yarışlar normal, vites maçı, polisten kaçma vb. gibi maçlarla bizlere eğlence kazandırıyor.

 

Oyuna ilk başladığimizda bize yaklaşık 10 tane araba  sunuyor, biz bunların içinden 1 tane araba seçiyoruz. Arabamızı seçtikten sonra bizden alıştırma olarak 1-2  Singleplayer (tek oyunculu) yarış yapmamızı istiyor. Daha sonra Multiplayer (çok oyunculu) haritaya atılıyoruz.

 

 

Haritada farklı yarış alanlarına ışınlanabiliyoruz veya o yöne doğru sürebiliyoruz. Alana gittikten sonra Multiplayer seçeneğine tıklayıp yarış sırasına giriyoruz.Sırada yarış yoksa direk bizi atıyor zaten. Yarışlar bittikten sonra kaçıncı olduğunuza göre size kartlar veriyor. 1. olursak daha kaliteli eşyalar veya daha düşük derece aldıysak kademe kademe daha kalitesiz şeyler verebiliyor.

 

 

Yarışlardan kazandığımız paralar ile performans yükseltici malzemeler, beceri malzemeleri veya modifiye malzemeleri alabiliyoruz. Arabamızın motorunu veya farklı
malzemelerini güçlendirerek yarışlarda daha iyi performans gösterebiliyoruz.

 

Yarışlarda ne kadar iyi olursak o kadar iyi oluyruz ve level atladıkça malzemelerimizin
performansları güçleniyor. Böylece oyunu devam ettirmiş oluyoruz. Oyunu indirmek çok kolay, oyun fazla yer kaplamayacak şekilde tasarlanmış bu sayede iyi bir internetiniz varsa 1.5 Gb’lik bir oyunu 30 dk’da bile indirebiliriz. Kayıt ise oyuna sitesinden kayıt oluyoruz ve direk oyuna başlıyoruz. Oyunun Türkçe dublajıda mevcut. İnternet üzerinden oyunu edinebilirsiniz.

 

 

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :

 • OS:                Windows XP Service Pack 2
 • İşlemci:       Intel P41.7 GHz (belki 2,0 GHz …)
 • RAM:           1Gb Win XP, Vista 1,5 GB
 • Video:         GeForceFX, Radeon8500 ya da daha iyisi, Intel GMA915 veya daha iyi.
 • Ses:               DirectX 8.1 uyumlu
 • HDD:            2 GB oyun yüklemek için gereklidir
 • İnternet:     128Kbit / s Kablo / DSL bağlantısı
 • Video:          1024 x 768 32 bit.
 • DirectX:      9.0c
Yorum Yap

Yorum Yap