1. Ana Sayfa
  2. NBA
  3. NBA Finalinde İlk Adım

NBA Finalinde İlk Adım

NBA Finalinde İlk Adım

Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers arasında 4. kez gerçekleşecek olan NBA finali 04:00’ de başladı ve izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. Uzatmalara giden karşılaşmayı 124 – 114 ile ev sahibi Golden State Warriors kazandı.

Maça oldukça isabetli başlayan 2 ekip LeBron ve Curry’ nin skor liderliğinde ilk çeyreği 29 – 30 tamamladı. Klay Thompson ve J. R. Smith’ in çarpıştığı pozisyon Warriors taraftarını büyük tedirgin etti. Pozisyonda dizinin esnemiş olması herkesi korkuttu. Soyunma odasında tedavisi yapılan Klay Thompson mücadeleye kaldığı yerden devam etti. Bu olaydan sonra top ne zaman J. R. Smith’ in eline geçse ıslıklardan kaçamadı.

 

Cavaliers maçın ilk yarısında üstünlüğü elde etti ama en fazla 11 sayılık bir fark oluşturabildi. Warriors gibi hızlı hücum yeteneği çok üstün ve bir anda potanızda 3 sayı gördüğünüz bir takım karşısında Cavaliers’ ın defansif konsantrasyonunun yeterli olmaması farkın kapanmasına yol açtı. İlk yarı sonunda Curry’ nin son saniye basketiyle skor 56 – 56 oldu.

Warriors ekibinin en sevdiği ve genellikle domine ettiği 3. çeyrekte bayrağı eline aldı ve hızlı hücumlarla Cavaliers savunmasındaki boşlukları iyi değerlendirerek farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Kevin Durant’ in oldukça etkili olduğu bu çeyrek sonu skor 84 – 78 oldu.

 

 

Cavaliers neden 4. Kez burada olduğunu izleyenlere gösterircesine mükemmel bir performans göstererek maçta yeniden önce geçme fırsatı yakaladı. Fakat gerçekten inanılmaz bir hata yaptılar. Son 4.7 saniye kaldığı sırada serbest atış kullanan George Hill atışta isabeti bulamadı. Ribaundu J. R. Smith aldı. Tüm takım Smith’ in yaptığına anlam veremedi. Çünkü potayı zorlayıp sayı atmak yerine topu uzağa sürdü. Bu sırada sürenin yeterli olmamasıyla beraber maç 107 – 107 sonlandı ve uzatmalara gidildi.

Uzatmalarda Cavaliers’ ın maç sonunda yaptığı hata oynayışlarına da yansımış ve yorgunlukla beraber ipleri Warriors’ a vermişlerdi. Warriors’ ta en sevdiği şey olan hızlı hücumlarla zaten tamamen bitmiş olan Cavaliers savunmasını iyi değerlendirerek  maçta üstünlüğü elde etti ve 124 – 114’ lük skorla ilk adımı başarıyla attı.

Mağlubiyetin ötesinde ayrı parantez açılacak isim J. R. Smith, takım arkadaşları ve koç Tyron Lue tarafından eleştirildi. Lue yaptığı açıklamada “Smith maçı 1 sayıyla önde olduğumuzu düşündüğü için süreyi bitirmeye çalıştı” dedi. Pozisyonu sizinle de paylaşalım ve Smith’ in ne yaptığına bir de siz karar verin.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1996 İstanbul doğumluyum. Kartal\\\\\\\'da ikamet ediyorum. Şu anda İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Küçük yaştan beri basketbola ilgi duyuyorum ve sıkı bir NBA takipçisiyim. Sizlerin karşısına NBA haberleriyle çıkacağım.

Yorum Yap