1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Müteahhitlerin vazgeçilmezi; Mercedes Benz!

Müteahhitlerin vazgeçilmezi; Mercedes Benz!

Müteahhitlerin vazgeçilmezi; Mercedes Benz!

Her Hafta Alman otomobilleri ile ilgili yazıyorsun diyebilirsiniz bunun Almanya doğumlu oluşumla bir ilgisi yok sanırım yada olabilir bilemedim şimdi. Ama diğer yazılarda farklı ülke otomobilleri de olacağı kesin. Evet arkadaşlar hepinize merhaba Almanların en iyisi gözüyle bakılan MERCEDES BENZ markasının C serisi hakkında ki görüşlerimi sizlerle paylaşacağım 2014 üretim bandından çıkan ve hala üretime devam eden w205 kasa C 200 1.6 dizel v3 136hp yaklaşık 6 aydır sahibi olduğum ve hala kullanmaya devam ettiğim araç; 2016 model AMG ve C63 edition görünüm özel paket.

Gerçi Mercedes’in insanın kendini oldukça özel hissettiren bir marka araç olduğuna gelecek olursak dizel bir araç olmasına rağmen sesi içeriye oldukça az veriyor buda Mercedesin yalıtımından kaynaklanıyor, gerçi motorda oldukça sessiz çalışıyor. Aklınıza gelebilir “renault motoru var onlarda” diyebilirsiniz. Hayır Renault motoru A ve CLA serilerinin dizellerin de var ki oda oldukça başaralı motordur bence. Aracın yol tutuşu amortisör sistemi güvenliğin üst düzeyde olduğunu ilk viraja girdiğinizde hissettiriyor. Konfor açısından tek beni rahatsız eden; lastiklerin sert olmasından ötürü bunu iç tarafa olduğundan fazla yansıtması. Pirelli P zero marka 19 inç lastikleri baya baya sert.

Aracın vites geçişleri fren mesafeleri araç hakimiyeti diğer sınıfında ki araçlardan oldukça üstün iç konsolun kullanım kolaylığı düğmelerin bir F16 konsolundan esinlenerek yapılması, kapı arasında otomatik yanan mercedes benz logosu, C kasayı diğer araçlardan ayırıyor. Lakin motor performansının çok iyi olduğunu söyleyemem diğer sınıfındaki araçlarda diğer yazımda da var performans ve hız konusunda C200 biraz daha geride kalıyor ama bu çok büyük bir sorun değil. Günümüzde yazılım ile Hp performans arttırılıyor.Arkadaşlar araçla ilgili ilk izlenimlerim bunlar çok çok detaylara girmedim ama gerçekten oldukça başarılı bir otomobil.Diğer yazılarımda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap