İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Maçın Sonucu: Ersun Yanal

Maçın Sonucu: Ersun Yanal

Maçın Sonucu: Ersun Yanal

Trabzonspor maça kontrollü başlamak için Bongonda yerine Bero tercihiyle başladı.

Oyun açısından ilk başta doğru gibi gözükse de Bero’nun yetersizliği bunda engeldi. Trabzonspor maça Burak Yılmaz’ın 5. Dakikada attığı golle galip başladı. Sonrasında Burak 15. Dakika da sakatlandı. Herkes Burak sakatlansa da Rodellega var düşüncesiyle biraz kendini rahatlatırken,  Kenar da Damdoy’u hazırlanırken görünce herkes gibi bizde şok olduk. Bu değişikliğin arkasındaki mantığı anlamaya çalıştık ama oyunun devamında bunu anlamlandıramadık.

Ve sonrasında karara vardık ki Bu bir Ersun Yanal hatası. Maçın akışında oyun kurmakta zorlandı Trabzonspor ve geri yaslanınca golü kalesinde gördü. İkinci Yarı Bongonda değişikliği beklerken Trabzonspor golü buldu Olcay’ın güzel şutunda. Sonrasında arkaya kaçacak Bongonda’yı Hoca oyunu alır birazdan dedik. Ama onun yerine takımın tek 10 numarası Yuzuf Yazıcı kenara alındı ve Onazi oyuna sürüldü. Ve Ersun Yanal bile bile korkar bir oyun oynattı geriye yaslandı takım. Beklenen değişiklikler gelmeyince Trabzonspor Kucka’nın yaptığı elle müdahale sonucunda penaltıdan golü kalesinde gördü. Bongonda 88. Dakika oyuna girdi ve bu kadar geç değişiklik beni çok şaşırttı.

Oyun içinde Ersun Yanal resmen takımın önünü kesti. Trabzonsporlu her hangi bir taraftarı hoca yapsanız inanın bu değikliklerden daha iyisini yapardı. 50. yıl için Trabzonspor çok zor rakiplerden 4 puan alıp bizce rakiplerine göre avantajlı duruma geçti. Ancak eğer Ersun Yanal  bu şekilde devam ederse Trabzonspor 50. Yılda Şampiyonluğu yakalayamaz. Muharrem Usta zeki bir insan, illa ki bu söylediklerimizi görüyordur. Bekliyordur..  Ancak Trabzonspor’a da Beşiktaşın geçirmiş olduğu Samet Aybaba – Bilic – Şenol Güneş evrimi gerekli gibi duruyor. Konyaspor ve Fenerbahçe maçları bizlere oyun olarak Trabzonspor’un maalesef iyi bir durumda olmadığını gösterdi. Ancak 10 numara, Stoper ve duruma göre sağ kanat takviyesi yapılırsa Trabzonspor iyiye doğru evrilebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

TRABZONSPOR RUHU ADMİNİ facebook.com/Trabzonspor61Ruhu

Yorum Yap