İnternet & Sosyal Medya

“Google Play Store Durdu” Hatası Nasıl Çözülür?

Maalesef google play store durdu, evet bu hata android kullanıcılarını bazen çileden çıkaran bir hata olarak karşımıza çıkıyor. Bu hatanın bir çözümü varmı derseniz evet var bununda olduğu gibi her hatanın bir çözümü vardır ancak aratmadan neyin ne olduğunu anlamayız.

 

Maalesef google play store hatasının çözümü aşağıda seçenekler halinde listeledik mutlaka aralarından biri işe yarayacaktır. Peki bu hata neden olur merak ediyorsanız bir çok sebepten bu hata meydana gelebilir. Android cihazınızda bazı bileşenler google play uygulamasının doğru çalışmasını engelleyebilir yada sürekli açık kalan telefon artık bir şekilde yazılımlara hata verebilir ve indirdiğiniz bir program bu hatanın çıkmasını tetikleyebilir. Maalesef google play store durdu hatasının çözümünü anlatalım.

 

Maalaesef Google Play Store Durdu Hatasının Çözümü

  • Telefonuzdan şu işlemleri uygulayın.
  • Ayarlardan uygulama yöneticisine gidin
  • Çalışan uygulamalar sekmesine tıklayın
  • Google play hizmetleri uygulamasını bularak üzerine tıklayın
  • Açılan menüde veriyi temizle sekmesi göreceksiniz oraya tıklayın ve verileri temizleyin
  • Aynı seçenekleri google play uygulamasınada yapın.
  • İşlemin daha iyi olması için telefonu yeniden başlatın.

 

Yukarıda verdiğimiz çözüm sizin işinizi görecektir yok işimi görmedi derseniz mutlaka cihazınızda sistemsel bir hata vardır demektir buda telefonunuza format atmanız gerekebilir. Telefonunuza format attığınızda mutlaka çözüm olacaktır.

Maalesef google play store durdu, Hatası ile tekrar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka telefonunuzda bir temizleme programı bulundurun haftada 3 defa bu programı kullanın genel olarak Maalesef google play store durdu hatası internette dolaşırken bazı önbelleğe eklenen zararlı kodlar sebep vermektedir. Size önereceğimiz temizleme programları clean master, cm security, 360 security bu programları kullandığınızda Maalesef google play store durdu hatası daha almazsınız.

Youngcorners

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.