İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. NBA
  3. Los Angeles Lakers LeBron James ile Anlaştı

Los Angeles Lakers LeBron James ile Anlaştı

Los Angeles Lakers LeBron James ile Anlaştı

NBA’de uzun yıllar doğu konferansında oynamış olan LeBron son 2 yıldır Golden State Warriors’a finallerde kaybetmesi ve Cavaliers’a olan inancını yitirmesiyle birlikte gelen yüksek ücretli teklifi reddetti ve LA Lakers ile 4 yıllık kontrata imza attı. Hem Doğu konferansını bırakması hem de 4 yıl gibi uzun vadeli bir sözleşme imzalaması oldukça şaşırtıcı olsa da LeBron James’in tekrar NBA finalini kazanabilmek ve uzun süredir hasret olan Lakers’a kupayı getirmek için her şeyi deneyeceğini anlamış olduk. LeBron’un 4 yıllık kontratı tam olarak 154 milyon dolar değerinde ve şüphesiz ki Cavaliers’ın önerdiğinin çok altında olması LeBron James’in ne kadar kararlı olduğunun açıklamasıdır.

Bildiğimiz üzere LeBron James hangi takıma giderse gitsin öncelikli hedefi yüzüğü takmaktır ve bunun için yanında güçlü yıldız ve yıldız adaylarının barındığı bir kadro yapılanması önerir. Şuanda da tahmin ettiğiniz gibi Lakers’ın transfer gündemi oldukça güçlü isimlerle anılıyor. O isimlerden de bahsetmek gerekirse, geçen yıl İndiana Pacers’ta gard olarak görev alan Lance Stephenson 1 yıllık 4.5 milyonluk kontrat imzaladı. Geçen yılın NBA şampiyonu Golden State’in 2 yüzük sahibi pivotu JaVale McGee ile 1 yıllık anlaşma sağlandı. Geçen yıl Detroit Pistons’ta oynayan Kentavious Caldwell-Pope 1 yıllık 12 milyon dolar karşılığında eski takımına geri döndü. Geçen yıl New Orleans Pelicans’ta oynayan ve yaptığı akıl dolu asistlerle Batı Konferansında önemli katkılar sağlayan oyun kurucu Rajon Rondo 1 yıllık 9 milyon dolar değerinde kontrat imzaladı. Kesin olmamakla birlikte gündemde sükse yapan San Antonio Spurs’ün süper yıldızı Kawhi Leonard’da anlaşma sağlamaya yakın gözüküyor.

 

 

Burak Enes EŞİGÜL

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1996 İstanbul doğumluyum. Kartal\\\\\\\'da ikamet ediyorum. Şu anda İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Küçük yaştan beri basketbola ilgi duyuyorum ve sıkı bir NBA takipçisiyim. Sizlerin karşısına NBA haberleriyle çıkacağım.

Yorum Yap