İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi&Film
  3. Kitaplardan Çevrilen Yabancı Diziler

Kitaplardan Çevrilen Yabancı Diziler

Kitaplardan Çevrilen Yabancı Diziler

Zaman incecik kitaplardan birkaç sezonluk diziler çıkabiliyor. Bu diziler okuduğumuz kitaplardan çevirildiğinde birşeylerin eksik olduğunu hissederiz. Kitaplardan uyarlanan yabancı dizilere hep birlikte göz atalım:

 

Cormoran Strike

Cormoran Strike, Robert Galbraith’in (dünyaca ünlü yazar J.K. Rowling’in kimliğini gizleyen bir kalem adı) bir dizi kitapta ana karakterdir. Afgan savaş gazisi, Strike özel dedektif olmuştur. Kadın asistanı Robin ile birlikte, özellikle şaşırtıcı davaları araştırıyor. Klasik İngiliz dedektif öyküleriyle dolu bir BBC üretimi!

 

 

 

American Gods

Gölge erken serbest bırakılan bir mahkumdur. Böylece sevgilisinin cenaze törenine katılabilir. Memleketine giderken Mr. Wednesday adında gizemli bir yabancıyla bir şans toplantısı vardır. Shadow’un yeni tanıştığı kişi yakında onu eski tanrılar ile yeni tanrılar arasında savaşa girmesine neden olur.

 

 

 

Midnight, Texas

Medeniyetten sakınan, Teksas’ın Midnight kasabası sıradan insanlara değil aynı zamanda mistik yaratıklara da ev sahipliği yapıyor. Sevimli bir kızın neye dönüşeceğini hangimiz bilebiliriz ki?

 

 

Famous in Love

Paige Townsen adında bir üniversite öğrencisi hayatın piyangosunu yakalamak için kazanan bir bilet çizer. Memleketinden ayrıldıktan sonra Hollywood’da filmde yer aldığı yere varır. Hiçbir zaman, uluslararası şöhret ve cazip dolu şöhret dünyasına dahil olamaz.

 

 

Big Little Lies

Ebeveyn toplantısında olan ebeveyn toplantısında kalır bu bir cinayet bile olsa… Bu üç annenin hikayesi; aldatma, şiddet ve kadın dostluğu.

 

 

Riverdale

Riverdale, bir çoğunun gizemini ve gizliliğini elinde bulunduruyor; bu sırlardan birini bilmemek çok daha iyi. Ancak Archie Andrews, Betty Cooper, Veronica Lodge ve arkadaşları bu konuda çok temkinli görünmüyor. Macera peşinde koşan gençler, kasabalarının sakin cephesinin arkasında neler kaybolduğunu öğrenmeye karar verirler.

 

 

A Series of Unfortunate Events

Baudelaire çocukları, aniden ailelerini harap eden korkunç bir ateşle ebeveynlerinin öldüğünü öğrenirler. Onlar artık birer yetimdir. Violet, Klaus ve Sunny, tuhaf bir aristokrat olan Kont Olaf’ın bakımına emanettirler. Çocuklar koruyucuları ile ilk görüşmelerinden sonra yeni hayatlarının toz pembe olmadığının farkına varırlar.

 

 

Emerald City

Oz’un büyülü arazisi hakkındaki bir dizi. Kitabın TV uyarlaması. Bilinmeyen bir yerde gizemli bir şekilde ortaya çıkan genç bir kız Dorothy’nin maceralarını bize anlatıyor. Klasik bir masala yeni yorum getirilmiş diyebiliriz.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap