İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Katlanabilir Ekran İçin Apple Patent Aldı!

Katlanabilir Ekran İçin Apple Patent Aldı!

Katlanabilir Ekran İçin Apple Patent Aldı!

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple tarafından açılabilir katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon için bir başvuru yayınladı. Bu haberler, Apple’ın esnek bir ekran iPhone’u için LG ile çalıştıklarını öne süren önceki raporlarla aynı doğrultuda.

 

Apple, ekran teknolojisi için LG ile ortaklık kuran birkaç şirketten biri olacak. ABD merkezli teknoloji devi, ayrıca Apple LG’nin katlanabilir ekran üretimi için bir yatırım yapmayı planladığı da bildirildi.

Patent, “kitap gibi açılıp kapanabilen” bir akıllı telefon ekranını açıklıyor. Şirket tarafından açılan patent başvurusu, LCD, OLED ve mikroLED’in referans alındığı tüm üsleri kapsamaktadır.

Katlanabilen ekrana sahip iPhone’lar 2021’de piyasaya çıkması bekleniyor. 2021 yılına kadar Apple, microLED ekranlara geçebilir. OLED’in tüm avantajlarıyla birlikte, parlaklık, doygunluk ve güç verimliliğini de aktarıyor. Apple’ın yakın zamanda TSMC ile birlikte microLED panelleri kullanmak için gerekli olan bazı teknolojiler üzerinde çalıştığı da bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap