İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformu İnstagram’da kapatılan hesabın açılması hakkındaki detaylar yazımızda…

İnstagram‘da içerik paylaşımınızda sansürlenmesi gereken bir görüntü paylaştığınızda biri tarafından şikayet edilirseniz hesabınız kapatılabilir. Hesabınız İnstagram moderatörleri tarafından kapatıldığında hesabı geri açmak için itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz.

Eğer size “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır.” gibi mesaj aldıysanız aşağıda vermiş olduğumuz işlemleri deneyebilirsiniz.

 

Kapatılan Hesap Hakkında İtiraz Etmek

1- İnstagram uygulamasını açıyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz.

2- Hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza gelen ekranda hesabın kapatıldığına dair bir uyarı mesajı olacaktır. Gelen mesajda bulunan “Daha Fazla Bilgi Al” seçeneğine giriyoruz.

3- “Daha Fazla Bilgi Al” seçeneğine girdiğimizde karşınıza bir bilgi metni gelecek. Metinde bulunan ‘Bize Bildirin’ ibaresine dokunun.

4- Sonraki adımda ise karşınıza kapatılan hesabınız hakkında itiraz formu gelecek.

5- İtiraz formunda sizden bazı bilgiler istenenecek. Bu istenen bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Ad-soyad kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra sayfanın sonundaki kutucuğa itirazınızı belirtmeyi unutmayın.

İtiraz kutucuğuna şunları yazabilirsiniz;

“İnstagram hesabım kapatıldı. Hesabımın İnstagram topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünmüyorum. Kapatılan hesabım hakkında yardımınızı beklemekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.”

6- İtiraz formunu eksiksiz doldurduktan sonra Gönder butonuna dokunun.

7- Gönderme işlemini yaptıktan sonra mail adresinize bir mesaj gelecek. Bu mesajda muhtemelen İnstagram’ın size gönderdiği kod olacak.

En fazla 10 gün içerisinde olumlu veya olumsuz cevap alacaksınız.

 

Kapatılan İnstagram Hesabı Açma Alternatif Çözüm

İnstagram İtiraz Formu otomatik olarak çıkmaz ise manuel olarak kendiniz forum doldurabilirsiniz.

  1. Buraya tıklayarak İnstagram itiraz formunu açıyoruz.
  2. Karşınıza çıkan sayfada “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” sorusunu kendinize göre cevapladıktan sonra karşınıza itiraz formu gelecektir.

3- Gelen formu doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklayın.

4- Son işlem mail adresine gelen yönergeleri takip etmek olacaktır. Yine 10 gün içinde cevap alacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. TEST