1. Ana Sayfa
  2. Dizi&Film
  3. Justice league:Adalet Birliği

Justice league:Adalet Birliği

Justice league:Adalet Birliği
3

Uzun zamandır beklenen film Justice league:Adalet Birliği sonunda geldi.

Özellikle DC fanı olanlarımız için hemen söyleyeyim film güzel ama bana sorarsanız yine de önemli bir sorun da yok değil.Yine de bu BvS’den daha güzel olduğu gerçeğini de değiştirmiyor elbette. Gerek görselleri gerek kahramanlarımızın toplanma sürecinde yaşananlar gerekse aksiyon sahneleri gibi tarafları ve yerinde yapılan esprileri açısından güzel. Buraya kadar sorun yok eğer zaten buraya kadar yazılanlar sizi tatmin ettiyse gitmeyenler için hemen söyleyeyim bundan sonra yazacaklarım biraz spoiler içeriyor,bence okumayın, uyarayım sizi.

Evet nerede kalmıştık ;ancak şu da var ki senaryo da sorunlar var yani hikayeye tam doyamadan film bitiyor. Stepphenwolf karakteri film boyunca kahramanlarımızı fena pataklıyor sonra bir anda superman’ın gelip çocuk oyuncağıyla oynarmış gibi işini bitirmesi bence fazla basit oldu. Ayrıca Superman’ın geri dönüşü de daha görkemli olabilirdi.Diğer bir eksiği ise Batman gibi bir karakterin ağırlığını koyamaması, liderlik rolünü kıvıramaması ki, Christan Bale Batman’ın dan sonra görmek istemeyeceğimiz bir durum değil bu. Tabi ki fiziksel açıdan Ben Affleck tam bir Batman ayrıca BvS’de de en iyi Batman bu demiştim ancak bu filmde bence olmamış yani baya olmamış.Bu konuda daha fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Ama genel olarak seyir zevki yüksek güzel bir ‘dizi’ diyebilirim. Dizi diyorum çünkü açıkçası senaryo basit kaçmış diye düşünüyorum. Filme puan vermek istemiyorum çünkü herkesin kriteri farklı olduğu için bu konuda somut bir şey sunmamalıyım diye düşünüyorum.

Dipnot: Fragmanda olup da film de olmayan sahneler gözümden kaçmadı değil, ki belki de senaryoyu basitleştiren bir sebepte bu olabilir.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul doğumluyum ve İstanbul’da ikamet etmekteyim. Aslen Siirtliyim. Ortaokul ve liseyi İstanbul’da özel bir okulda tamamladım. Şuan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olup aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ÇAP yapmaktayım. Boş zamanımı şarkı söyleyerek, seyahat ederek ve konsol oyunlarıyla geçiyorum.

Yorum Yap