İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Japon Devi Toyota’dan “e-palette” Otonom Perakende Aracı

Japon Devi Toyota’dan “e-palette” Otonom Perakende Aracı

Japon Devi Toyota’dan “e-palette” Otonom Perakende Aracı
4

Dünya’ya sanayi ve teknoloji alanında yaptığı birçok yenilikle katkıda bulunan TOYOTA, gelecek yılların gözdesi olması düşünülen otonom araçlar sektöründe de farklı bir yenilikle ortaya çıktı. CES 2018 fuarında tanıttığı e-palette modeliyle izleyenlerin ilgi odağı oldu.

TOYOTA özellikle üretim yönetimi konusunda uyguladığı metodlarla tüm dünya tarafından yakından takip edilen ve son yüzyılın en büyük şirketlerinden biri haline geldi; üniversitelerde, organizasyon yapısındaki modelleriyle de birçok derslere konu oldu.

TOYOTA gibi yenilikçi ve daima gelişmeleri yakından takip eden ve bunlara hızlı bir şekilde cevap veren şirketten, otonom araçlar konusunda geri kalmasını beklemek büyük bir haksızlık olurdu.

Bu bağlamda TOYOTA’nın tanıttığı e-palette modeli sayesinde gelecek yıllarda artık perakende sektörü, tasarlanan bu araçlar sayesinde ayağımıza kadar geliyor. Yani e-palette yürüyen bir mağaza, market hatta bir kuaför gibi diyebiliriz. Tanıtımda ki videodan da daha net şekilde anlaşılacağı üzere TOYOTA, yeni döneme dair otonom stratejisini ileri bir düzeyde planlamış.

TOYOTA bu elektirikli otonom aracın; yemek siparişlerinin servisinde, kargo ve taşımacılık gibi birçok farklı hizmette kullanılacak şekilde tasarlandığını belirtiyor ve 2020 yılında pazara sunmayı hedefliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap