1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. İstifa Ettiler! Kendi İşlerini Kurunca Zengin Oldular

İstifa Ettiler! Kendi İşlerini Kurunca Zengin Oldular

İstifa Ettiler! Kendi İşlerini Kurunca Zengin Oldular

Mehmet Gümülcine ve Aytekin Yelekçioğlu 2003 yılında İzmir’de çalıştıkları firmadan istifa ederek kendi işlerini kurdular. Sonrasında iki ortak giderek büyüyen işlerle birlikte 6 Milyon dolarlık ihraç yapan bir firmaya dönüştüler.

İzmir’de çalıştıkları sanayi şirketinden ayrılan Gümülcine ve Yelekçioğlu ayrılmalarının sebebini; firma sahibinin yeni yaptığı sözleşmeyle personeline “buradan ayrıldıktan sonra aynı işi yapmayacaksınız” ibareli bir sözleşme imzalatması olarak açıkladılar. Bu maddeye tepki göstermelerine rağmen tepkileri karşılıksız kalınca ortaklar işten ayrıldılar. Kendi işlerini kurma yolunda çalışmaya başladılar.

İlk olarak İzmir Bornova’da bir sanayi sitesinde dükkan tutarak 5 çalışanla işi kurdular. Demir-çelik, ambalaj, geri dönüşüm gibi alanlarda üretim yapan ortaklar otomotiv ve gemicilik sektörüne hizmet verdi.  Makine mühendisi Yelekçioğlu ve usta Gümülcine bugün 15.000 metrekarelik alanda kurdukları tesisle aynı hızda büyümeye devam ettiklerini ve nereden geldiklerini iyi bildiklerini ifade ettiler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap