İpucu

İstanbulkart Aktivasyon Problemi ve Çözümü

2018 yılına girilmesi ile birlikte İstanbulkart ve Akbillerinde aktivasyon yapılması gerekiyor. Bu yenileme işlemini yapmayan birçok öğrenci ve İstanbulkart kullanıcısı, gişelerde ya fazla para ödüyor yada geçersiz kart uyarısı alıyor.

Bu problemin çözümü aslında çok basit ama ortalıkta dolaşan yanlış bilgiler sebebiyle birçok kullanıcı gerek olmadan Karaköy’e gitmek zorunda kalıyor.

İstanbulkart Akvasyon Problemi Çözümü

1-akbil dolum otomatlarından akbilinizin içine 5 TL yüklüyorsunuz.

2-akbili kaldırıp tekrar okuttuğunuzda sağ üst köşede İstanbulkart Aktivasyon butonuna basıyorsunuz ve onaylayıp akbil aktivasyonunu gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Bazı akbillerin içinde bakiye olması halinde para yüklemeye gerek kalmadan da bu işlem yapılabilir. Hatta bazı akbiller otomata koyulduğu anda otomatik aktivasyon onayı isteyip, kendiliğinden de aktivasyonu gerçekleştirebilir.

Fakat Otomat, bazı akbillerde problem olması sebebiyle ingilizce olarak “kart bulunamadı” hatası verip; aktivasyonu gerçekleştirmiyor.

İşte otomat bu hatayı verdiği takdirde, kimliğiniz (eğer gerekliyse öğrenci belgeniz) ile birlikte Karaköy’deki İETT merkezine ya da Bahçelievler metro durağındaki BELBİM’e giderek aktivasyon işlemini veznelerden yapmanız gerekebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı