İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. İstanbul’da Yaşayan Kişiler İçin Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

İstanbul’da Yaşayan Kişiler İçin Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

İstanbul’da Yaşayan Kişiler İçin Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

Dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olan aynı zamanda ülkemizin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri olan güzel İstanbul…

Kalabalıklığı, karışıklığı ile sürekli değişken trafiği ve yol durumu ile beraber kötü anlar yaşayabiliyoruz İstanbul’da.. Neyse ki gün içinde telefonumuzdaki bir takım uygulamalar ile birlikte bazı sıkıntıları çözebiliyoruz.

 

İstanbul’da yaşıyorsanız ve günlük hayatınızı planlama sorunları yaşıyorsanız bu yazımız tam da size göre!

 

 

1-HGS

Araç Km sorgulama ve HGS’nize bakiye yükleme gibi kolaylıklar sağlayan bu uygulama ile kredi kartı aracılığıyla kolay ve güvenilir bir şekilde HGS ürünlerinize rahatça yükleme yükleyebilirsiniz. PTT şubelerine gidip sıra beklemenize gerek yok!

 

 

2-Havalanı


Birçok havayollarının uçuş bilgilerini ve rezervasyonlarını öğrenmek için internetde bir hayli uygulama mevcut, fakat tüm havayolları şirketinin gelen ve giden uçuş trafiğini ve saatlerini gösteren uygulama yok. Bu uygulama birlikte uçuş bilgilerinden, rezervasyonlara kadar birçok fonksiyona bu uygulama sayesinde erişebilirsiniz.

 

 

3- İSPARK

Sürücülerin sıkıntı çektiği tek konu yalnızca trafik değil, Otopark problemi de trafik gibi birçok konuda dert olabiliyor. İstanbul Otopark İşletmeleri’nin çıkardığı bu uygulama ile bu probleminizi uygulama sayesinde çözebilirsiniz.

İSPARK uygulaması otoparkların doluluk oranı gibi birçok bilgiyi sizlere sunabiliyor.

 

 

3- Uber

Popüler ulaşım platformu Uber avrupanın dört bir yanında memnuniyetle kullanılmaya devam ediyor. Bizleri gideceğimiz yerlere rahat ve konforlu bir şekilde taşıyan bu platformu yalnızca kredi kartı sahipleri kullanabildiğini bildirelim.

 

 

4- MobİETT

Uygulama her ne kadar karışık olsada ortalamanın bir hayli yüksek olduğunu belirtelim. Toplu taşıma kullanıcıları için tasarlanmış bu uygulama otobüslerin duraklara varış saatlerini ve size en yakın İETT duraklarını gösterebiliyor.

 

 

5- Şehir Hatları

Şüphesiz İstanbul’un en keyifli ulaşımını vapurlar sağlamakta. Bu güzel ulaşımda vapur tariflerini ve iptal olan seferlere göz atabilirsiniz.

 

 

6- BiTaksi

Taksicilerle yolcuları en kolay şekilde buluşturan BiTaksi gelen şöförün adını yolculuk daha başlamadan bizlere sunabiliyor. Kullanıcılara sağladığı güvenlik ile memnuniyetle kullanılmaya devam ediyor.

 

 

7-Sabiha Gökçen

Uçakların haritadaki konumları dahil İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılan uçuşları tek tıkla görebiliyorsunuz.

 

 

8- TRAFI

TRAFI uygulaması diğer ulaşıma dair bilgi veren uygulamalardan bir adım önde gözükmesi ile beraber yalnızca İstanbul’da kalmayıp diğer büyükşehirlere de ulaşım bilgisi sunan bu uygulama ile gerçek zamanlı hareket bilgisi ayrıca durağa bir sonraki geliş zamanı gibi birçok alanda özellik sunabiliyor.

 

 

9- Yandex.Navigasyon

Trafikten kaçmak isteyen insanların birçoğu bu uygulamayı kullanır. Kimi zaman trafikten kurtulmak adına bizi tercih etmediğimiz yolları soksada, Yandex Navigasyon hayatımızın bir parçası.

 

 

10- Metro İstanbul


İstanbul Ulaşım San ve Tic A.Ş’nin bizlere sunduğu bu uygulama ile size en yakın metro istasyonuna kolaylıkla erişebilirsiniz.

 

 

11- Nasıl Giderim


Bu uygulama ile yolculuğunuzun kaç dakika süreceğini ve sizler için en uygun alternatif yolları gösterebiliyor.

 

 

12- İBB Cep Trafik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tasarlanan bu uygulama ile anlık trafik bilgisine istediğiniz saatde ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap