1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İş Kurmak İsteyenler Dikkat! Kurumlardan, Hibe ve Kredi Desteği Geliyor!

İş Kurmak İsteyenler Dikkat! Kurumlardan, Hibe ve Kredi Desteği Geliyor!

İş Kurmak İsteyenler Dikkat! Kurumlardan, Hibe ve Kredi Desteği Geliyor!
1

İş kurmak isteyenler dikkat! İş kurmak isteyene kurumlar, kredi ve hibe desteği verecek!

Özellikle genç girişimcilere verilen bu bilinmeyen destekler, iş kurmak isteyenlere yardımcı oluyor.

Devlet, girişimcileri ve iş kurup başkalarına istihdam sağlayacak yatırımları destekliyor. Bazıları karşılıksız olan bu destekleri çoğu kişi bilmiyor. Bu bağlamda alınabilecek destekleri sizler için araştırdık listeledik.

 
15 BİN LİRA YARDIM

 
Kaymakamlıklara bağlı “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları” tarafından, yeni işyeri kurmak isteyen girişimci gençlere 15 bin liraya kadar bütçe sağlanıyor. Bu bir kredi veya hibe değil, ilk 1 yılı geri ödemesiz ve 4 yıl vadeli olan bu yardıma, Kaymakamlığın veya vakfın işyeri açma kredisi desteği için başvuru yapılabiliyor.

 
ÖNCE DOSYA

Her ilin ve ilçenin yardım bütçesi aynı değil. Şartlar basit… Eğitim zorunluluğu yok!

Neler Gerekiyor?

1-Vakfa başvuru yapıp dosya açtırmalısınız.
2-Açmak istediğiniz işyeri için araştırma yapmalısınız ardından tüm giderler için teklif mektupu almalı ve bu mektuplar ile bir proje haline getirip başvuru yapmalısınız.
3-Memur kefil getirmek

 
TARIMA 30 BİN TL DESTEK!

Tarım bakanlığı kırsal kesimlerde iş kurmak isteyenlere yüksek bir hibe veriyor. 18-41 yaş aralığında olmak temel şart. Dükkan, işyeri yerine tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyen kişilere 30 bin tl hibe ödeniyor. Bakanlık her yıl tarım için ilan veriyor. Bu ilanları ‘tarim.gov.tr’ sitesinden takip edebilirsiniz.

 
PROJESİ OLANA DA VAR

Tübitak tarafından teknoloji olmak kaydıyla yeni ürün tasarlayan yenilikçi fikirlere 150 bin liraya kadar hibe desteği veriyor. Her yıl 2 farklı çağrı ilanına çıkan kuruluş, gençlerin yenilikçi fikirlerini desteklemek için bu hibe desteğini yapıyor. Girişimviler herhangi bir sektör ayırmaksızın başvuru yapabiliyor.
Bilgi için ‘bigg.tubitak.gov.tr’ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap