1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone Xs Hakkında Bilgiler

iPhone Xs Hakkında Bilgiler

iPhone Xs Hakkında Bilgiler

Apple’in yeni ürünü iPhone Xs gündeme bomba gibi oturdu.

Markanın 10.yılına özel çıkardığı X modelinden sonra ürettiği Xs hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz! 🙂

Dünyanın en büyük markalarından biri olan Apple, şuana kadar en güçlü telefonu X’den sonra modeli yenileyerek adını Xs koydu. Tanıtılan Xs modeli iPhone 10’un yenilenmesiyle ortaya çıktı.

Getting Raund etkinliği ile yeni modelini tanıtan Apple iPhone X’u geliştirerek Xs adıyla yeni model telefonunu piyasaya sundu. Geçenki yıl hiçbir modelinde “S” modeli çıkartmayan marka bunun yerine iPhone 8 modelini duyurmuştu. Apple bu yıl şaşkınlık uğratmayarak Xs modelini sundu.

 

İşte iPhone X’in özellikleri

Öncelikle yeni modelde yine 5.8 inçlik ekran büyüklüğünü görüyoruz. Bu ekranına 1125×2436 piksel çözünürlükte sunulan modelde 458 ppi piksel yoğunluğu ile yine OLED ekran ile karşımıza çıkıyor.

İçinde 3D Touch ve True Tone ekran barındıran modelde 120 HZ ekran yenileme özelliği mevcut durumda. Apple’ın bugüne kadar çıkardığı modellerin en gelişmiş işlemci yeni model Xs modelinde olacak. A12 Bionic işlemciden gücünü alan model 7nm işlemciyle desteklenecek. Apple’in bir önceki işlemcisi a11 modelinden kat kat güçlü olan A12 ile güç tüketimi %40 gibi büyük bir oranla azaltılmış olacak. Hafıza olarak bünyesinde 64GB, 128GB ve 256 GB depolaması olacak modelin henüz kesin fiyatı yok. Ram miktarı konusunda da henüz bir bilgi yok.

Yorum Yap

Yorum Yap