İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone X, İlk Aşamada 3 Milyon Adet Satılacak!

iPhone X, İlk Aşamada 3 Milyon Adet Satılacak!

iPhone X, İlk Aşamada 3 Milyon Adet Satılacak!

iPhone X’in piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça, KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun iPhone X’in sadece 2-3 milyon adet sürüleceğini bildiren raporları sundu. 3 Kasımda 40-50 milyon adet olarak satışa sunulacağı beklenirken bu talebe karşılık geldi.

Kuo ayrıca, iPhone X üretiminin en büyük engelinin, tasarımda yaşanan karmaşıklık ve ilk tedarik zinciri ortağı Murata’nın başarısızlığından dolayı cihazın anteni için olan esnek baskılı devre kartı olduğunu söyleniyor. İkinci engel, arka kameranın geniş açılı lensi için FPCB, Samsung veya Huawei telefonlarındaki ikili kamera lensinin aksina iPhone X telefoto ve çift objektif ayrı PCB kullanıyor ve tedarikçi kalite sorunları ile uğraşılıyor.
Üçünçü engel ise, TrueDepth kamerasının kızılötesi nokta projektör veya Romeo bileşenidir. Remo modülü, yüzünüzün doğru bir derinlik haritası oluşturmak için 30.000’den fazla görünmez noktayı kirleyen Dot projektörünü içerir. Kuo’ya göre, zayıf yüz tanıma ile ilgili ilk tasarım konuları düzeltiliyor. Kuo, iPhone X üretimindeki yeni gelişmeyi görerek, sevkiyat tahminini 35 milyondan 25 milyona düşürdü.
Ayrıca KGI analisti Kuo konu ile ilgili şunları söyledi;
FPCB anteni için özel materyaller, çözümler, tasarım, işlemler ve ekipmanlar gerekir zira, iPhone X anteni, iPhone 8’e oranla daha yüksek aralıklıdır. Bu noktada talebi sadece Murata ve Career Tech karşılayabilir. Murata bu sorunları 2018’in ikinci çeyreğinden önce çözemez. Bu nedenle Career’a ek olarak iş verilecektir. Tahminimize göre Career, Kasım ayında işleri hızlandırmak durumunda kalacak çünkü kapasite artışı zaman gerektirecektir. Üstelik Career’ın kullandığı materyaller, tasarım, işlemler, ekipmanlar ve uyguladığı testler, Murata’nınkinden farklı.

Yorum Yap

Yorum Yap