İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple iPhone X Ekranın Soğuk Havada Çalışmama Problemini Kabul Etti!

Apple iPhone X Ekranın Soğuk Havada Çalışmama Problemini Kabul Etti!

Apple iPhone X Ekranın Soğuk Havada Çalışmama Problemini Kabul Etti!

Apple yine bir hata ile şaşırtıyor… Bu sefer kullanıcıların dile getirdiği hata iPhone X’in ekranının soğuk havada çalışmaması oldu. Apple internetde çeşitli ortamlarda dile getirilen bu problemi kabul etti. Önlem almak için hazırlıklara başlayan Apple, yakın zamanda bir güncelleme duyurulabilir.

 

Geçtiğimiz günlerde Reddit’te iPhone X’le ilgili ortaya bir problem atıldı. Darus214 nickli kullanıcı açtığı konuda, iPhone X’in ekranının soğuk havada çalışmadığını iddia etti. Kullanıcı dışarı çıktığında iPhone X’in soğuk havada tam olarak tepki vermediğini, web sitelerinde gezinmeyi başaramadığını belirtti. Konu altında aynı problemi dile getiren başka kullanıcılar da yer aldı.

 

[affiliate_news id=”7493″]

 

APPLE BU SORUNU DOĞRULADI

Apple sorunla ilgili oldukça hızlı bir dönüş yaptı. Apple Sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“iPhone X’in dokunmatiğindeki geçici olan tepkisizliğini biliyoruz. Ekran birkaç saniye sonra duyarlı hale geliyor, bu konu gelecek yazılım güncellemesi içinde ele alındı” dedi.
Bu açıklamalardan gördüğümüz kadarıyla Apple bu sorunu çözmek için yazılım güncellemesi duyuracak.

Apple’ın destek sayfasında yazanlara bakıcak olursak, şirket hava değişimlerinde iOS cihazların ekranında problemler olabileceğini de aktarıyor.

 

 

PROBLEM NERDEN KAYNAKLANIYOR?

Bazı kullanıcılar iPhone X’teki sorunun TrueDepth kamera sistemindeki sensörlerden kaynaklı olduğunu iddia ederken, ışık değişiminden dolayı bu durumunun yaşanabileceğini belirtiyor.
Bununla birlikte konunun nedeni belli değil. Apple henüz hatanın sebebini açıklamadı.

 

[affiliate_news id=”7536″]

Yorum Yap

Yorum Yap