İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Telefonlarda Ön Bellek temizlemek çok önemlidir. Zamanla İnternet Tarayıcıları telefonun kasmasına neden olur.

Ön Bellek temizlemesi yapılmadığı sürece, Telefonda donma ve Şarj olarak da çabuk bitmesine neden olur. iPhone Ön Bellek Temizleme sorunu da bazı kullanıcılar tarafından merak edilmekte.

Ön bellek Temizleme sayesinde, emin olun iPhone modelleriniz çok daha seri bir hal alacak. Telefon rahatlayarak, her türlü kullanım açısından kendine gelecek. iPhone Ön Bellek temizleme işleminde, kullandığınız Tarayıcının önemi büyüktür. Yani, Android ve IOS İşletim sistemlerinde, hız ve Güven açısından kullanılan Arayüz farklıdır. iPhone modellerinde genellikle ” Safari Tarayıcı ” kullanılır.

 

 

iPhone Ön Bellek Temizleme

– iPhone Modellerinde kullanılan ” Safari ” uygulaması üzerine gidelim

– Ayarlar-Safari-İleri Düzey yazan yere gidelim

– Buradan ” Web Site Verileri- Tüm Web Site Verilerini Sil adlı işlemi yerine getirelim

 

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra ” iPhone Ön Bellek Temizleme ” işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.iPhone modellerinde eğer farklı Arama yöntemleri kullanıyorsanız, yine fark etmez. Belirtilen Ayarlar kısmından, ” Web Site Verilerini Sil ” diyerek, Ön Bellek Temizleme ayarını kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web Site Ön Bellek Verileri silinmezse, telefon üzerinde kasmalar ve Uygulamaların da daha az enerjiyle kullanılmasına neden olur. Telefon zamanla donmalar yaşar. iPhone modellerinde Bellek Saklama Hafızası fazla olsa da, Yine de bir yerde Web Sitelerin ağırlığı yüzünden, Telefon ciddi anlamda kasılmalara yol açar. Bu nedenle verilerin silinmesi çok önem taşımaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bildiğim kadarıyla oluşturduğumuz paravanların tüm içeriklerinde linkleme çalışması yapmak da riskli. Yani 10 içerik oluşturduysak 4-5 tanesinde linkleme yapmamız öneriliyor.

  2. siteniz gayet kullanışlı başarlarınız devamını dilerim elinize sağlık