1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iOS11’den Önceki Sürüme Geri Dönme

iOS11’den Önceki Sürüme Geri Dönme

iOS11’den Önceki Sürüme Geri Dönme

iOS11’i birçok kişi heyecanla bekliyordu. Fakat kullanıcılar telefonunu iOS11’e güncellediğinde bir kısmı adeta hayal kırıklılığına uğradı. Özellikle iPhone 6’ya sahip olan kullanıcılar.

iPhone 6 kullanıcıları, iOS11’e güncellediklerinde normalinden daha fazla sorunla karşılaştı. Yeni işletim sistemi telefonları yavaşlatırken, performanslarında meydana gelen azalma yaşattı. Telefonlar eskisi gibi çalışmadı.
Size güzel bir haberimiz var!,  iOS’un önceki sürümüne geri dönmenin bir yolu var. Oldukça karışık ama bu işlemleri yaptığımızda uğraşımıza değecek. Yapacağımız tüm işlemler 40 dakika sürer ve telefonunuzu kurtarabilir.

 

iOS11’den Önceki sürüme nasıl geri dönebiliriz?

 

1-Bilgisayarınızda iTunes’un en yeni sürümünü kurun (İTunes > Hesap > Kullanılabilir İndirilen Dosyaları Kontrol Et)

 

 

2-Aygıtınız için iOS 10.3.3 IPSW dosyasını masaüstünüze indirin.

 

3-Aygıtınızda Ayarlar> İsminiz> iCloud> iPhone’um Bul’da iPhone’umun özelliğini kapatın ve iPhone’ımı Bul seçeneğini “Kapalı” olarak değiştirin.

 

 

 

4-Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

 

5- iPhone’unuzu sıfırlayarak DFU moduna girin . IPhone 6’ya sahipseniz, bilgisayar ekranında telefonun kurtarma modunda olduğunu gösteren bir mesaj görene kadar Güç düğmesini ve Ana Ekran düğmesini basılı tutun. iPhone 7 ve üstü için, Home düğmesi yerine Sesi Kısma düğmesiyle aynı şeyi yapın.

 

 

6-Windows’ta iseniz Shift’e, Mac’te iseniz ‘Option’a basılı tutun ve sonra iTune7’de ‘iPhone’u yeniden yükle’ seçeneğine tıklayın. Çıkan pencerede daha önce indirdiğiniz IPSW dosyasını seçin.

 

 

7-Aygıtınızı iOS 10.3.3 ile geri yüklemek için iTunes’un yönergelerini izleyin.

 

 

 

Ve yapacağımız işlemler bu kadar. Sürümünüz geri versiyona güncellendi! Artık sorunsuz çalışan bir telefonunuz var!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)