İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hız Testi; İnternet hepimizin hayatına girdi ve dolayısıyla da büyük bir hız getirdi. Bu hız yalnızca dünya için değil aynı zamanda bizim içinde büyük ölçüde önem kaydediyor ve internet hızı ne kadar iyi olursa kullanıcıların memnuniyetleri de o kadar artıyor. Özellikle de ticari anlamda bu işi yapan ya da sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler interneti hızı konusuna oldukça takmış durumda. Çünkü en ufak bir yavaşlık bile onları derinden etkileyebiliyor.

Şu an evde ya da ofiste bir çok cihazın internete bağlı olduğunu biliyoruz dolayısıyla milyonlarca insanın milyarlarca cihazı internet üzerinden işlem yapıyor bu da aslında bir nevi bağımlılık anlamını taşıyor. Peki internet için hız bu kadar önemliyken sizin evinizde ya da ofisinizde kullanmış olduğunuz internetinizin hızı nasıl test ediliyor hiç merak ettiniz mi? büyük bir çoğunluğunda aslında evet dediğini duyar gibiyiz lakin bir de merak edipte bunu nasıl yapacaklarını bilmeyenler var işte yazımızın bu noktadan sonrası aslında onları biraz daha fazla ilgilendiriyor diyebiliriz.

İnternet Hız Testi Nereden Yapılır?

İnternetinizin hızını öğrenebileceğiniz birçok platform var ancak bunlardan en iddialısı olanın da speedtest olduğunu söyleyebiliriz çünkü neredeyse herkes onu kullanıyor. Az önce bahsetmiş olduğumuz site baktığınız zaman yalnızca bir site görüntüsü verse de bir çok uygulaması olduğunu bu nedenle de size güvenli test sonuçları vereceğini çok iyi biliyoruz. Nasıl kullanacağınıza gelecek olursak siteye girdikten sonra begin test yapıyorsunuz ve sizin internetinizin hızını hemen ölçmeye başlıyor.

 

Speedtest adresine bağlandıktan sonra veya sitenin uygulamasını cihazlarınızda açtıktan hemen sonra internetinizin hız test sonuçlarını alacaksınız. Test sonucunda sizlere, birçok bilgi verilmekte olup dilediğiniz zaman internetinizin hız testini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap