1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Intel, Kış Olimpiyatları’nda 1200 Drone İle Rekor Kırdı!

Intel, Kış Olimpiyatları’nda 1200 Drone İle Rekor Kırdı!

Intel, Kış Olimpiyatları’nda 1200 Drone İle Rekor Kırdı!

Güney Kore, Pyeongchang’da gerçekleşecek olan Kış Olimpiyatları’nın muhteşem açılışı geçtiğimiz gün gerçekleşmişti. Açılışa şüphesiz damga vuran isimlerden birisi de Intel oldu.

Olimpiyat açılış törenlerinde her zaman büyüleyici şovlara sahne olmuştur. Yine bir açılışta bu sefer Güney Kore Pyeongchang’da Kış Olimpiyatları’nın açılışı da seri bozulmayıp muhteşem şovlarla başladı. Şüphesiz bu şovların en iyisi Intel tarafından gerçekleştirildi. Şirket 1.218 drone ile gökyüzünde yapılan olimpiyat halkalarıyla rekor kırdı.

Shooting Star drone’lar ile gerçekleşen rekor ise açılış töreni sırasında canlı şekilde gerçekleştirilemedi. Bu rekor denemesi uçuşu daha önce kaydedildi. Yine de, 300 adet drone’dan oluşan bir grup açılış seremonisi sırasında gösteri gerçekleştirdi.

Intel, ayrıca madalya törenlerinde de her gece 300 drone’lu canlı gösteriler yapacak ve böylece izleyiciler de canlı canlı bu şovları görebilecek.

Intel, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, 1.218 drone’u eş zamanlı uçurarak, kendisine ait olan önceki 500 drone’lu rekoru daha yukarılara taşıdı.

Yorum Yap

Yorum Yap