Instagram uygulamasında gelmesi beklenen yeniliklerden olan fotoğrafı yoruma kapatma işlemi nihayetinde gelmiş bulunmakta. 2016 yılında aldığı birçok güncelleme ile Snapchat uygulamasına rakip olmuş olan Instagram uygulamasında yeni özellikleri ile yine herkesin en gözde uygulaması olmayı başarmış durumda. Instagram uygulamasında artık yorumları kapatabilmekteyiz, paylaşmış olduğumuz bir fotoğrafı ya da bir videoyu sizlerde yoruma kapatarak başkaların görüşlerinden tamamen uzak kalmış olacaksınız. Bunun için, yani fotoğrafı yorumlara kapatmak için ilk olarak o fotoğrafı paylamış olmalısınız. Ve ardından paylamış olduğunuz fotoğrafın seçeneklerine dokunarak buradan Yorumlara kapat seçeneğine dokunarak o fotoğrafa artık yorum yapılmasını engelleyebilirsiniz.Instagram’a gelen özellikler sadece bununla sınırlı olmayıp yeni özellikler sırasıyla şu şekildedir, Boomerang ile sizlerde daha keyifli Instagram’da hikaye paylaşabilirsiniz. Bunun haricinde yeni DM görüntüsüne sahip olan Instagram’da artık mesaj göndermek, mesaj almak daha keyifli bir hale bürünmüş durumda. Yine gözden kaçmayan bir özellik olan, fotoğraf & video paylaşma işareti tamamen değişmiş olup hikaye paylaşma işareti ise her sayfada sabitlendiğini görmekteyiz. Instagram’ın bu yeniliklerini sizlerde hemen kullanmak ve keşfetmek istiyorsanız o halde Instagram uygulamasını güncellemeyi unutmayın.

Yorumları Nasıl Kapatabilirim?

Instagram’da paylaşmış olduğunuz bir videonun veya fotoğrafa başkaları tarafından yorum yapılmasını istemiyorsanız o gönderi tamamen yorumlara kapatabilirsiniz. Bunun için ilk olarak paylaştığınız gönderinin yani hangi gönderiye yorum yapılmasını istemiyorsanız o gönderinin üzerinde yer alan üç nokta işaretine dokunun ve burada Yorumlara kapat seçeneğine dokunarak buradan Instagram’da yorumları kapatabilirsiniz.
Bilmeniz Gerekenler

Yorumlara kapatma özelliği şuan için Beta kullanıcılar için geçerlidir, yani beta kullanıcıları bu yeni özellikleri test etmektedir. Test’ten başarılı bir şekilde geçmiş olan bu özellikler ilerleyen günlerde normal kullanıcıların da kullanabilmesi adına Instagram genel bir güncelleme alacaktır. Eğer ki genel güncellemeyi beklemiyorsanız sizlerde Beta kullanıcısı olabilirsiniz.
Instagram’da Beta Kullanıcısı Olmak

Instagram’da beta kullanıcısı olarak sizlerde bahsetmiş olduğumuz bütün özellikleri bizlerle keşfedebilirsiniz. Instagram’ın bu özelliklerini test etmek ve siz de artık beta kullanıcısı olmak istiyorsanız o halde hemen Google Play üzerinden Instagram uygulamasını bulup alt kısımda Beta kısmından kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kaydınızın yapılması 3-4 dakika kadar sürmektedir. Bu süre sonrasında artık sizlerde bir beta kullanıcısı olmuş olacaksınız, beta kullanıcısı olduktan sonra Instagram uygulamasını güncellemeniz veya kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterli olacaktır.