1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram’a Beklenen Özellik Sonunda Geliyor!

İnstagram’a Beklenen Özellik Sonunda Geliyor!

İnstagram’a Beklenen Özellik Sonunda Geliyor!

Son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya platformu İnstagram’ın yeni güncellenen uygulama paketinin içinde görüntülü ve sesli arama özellikleriyle alakalı kod ve dosyalar görüldü.

İnstagram’da bulunmayan ve uygulamanın eksiği olan görüntülü ve sesli görüşme üzerine geliştiricilerin son zamanlarda bunların üzerinde çalıştığı söylenmekteydi. İnstagram’ın Android versiyonunda bu özelliklerin gelebileceğine dair kodlar görüldü.

İnstagram uygulama paketini inceleyen bağımsız geliştiriciler uygulamanın içinde sesli ve görüntülü arama özelliği ile alakalı olabilecek ‘video_call.png’, ‘call.png’ isimlerinde materyaller gördüklerini belirttiler.

Bazen uygulama geliştiricileri, uygulamalarla ilgili yeni özellikleri devreye sokmadan bir süre önce yeni özelliklerle ilgili dosyaları uygulama içerisine ekleyebiliyorlar. Yapılan tahminlere göre Instagram’ın bundan sonraki yeni sürümünde büyük ihtimalle görüntülü ve sesli arama özelliğini açıklayacak.

Instagram’ın en büyük rakibi olan Snapchat üç yıldan daha fazladır sesli ve görüntülü görüşme özelliğini kullanıcılarına sunmuş vaziyette.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap