İpucuSosyal Medya

İnstagram’da Mavi Tık Nasıl Alınır? | Hesap Onaylatma – 2019

Sosyal medya platformu İnstagram, her geçen gün daha fazla kullanıcıya erişmeye devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından kullanılan İnstagram‘ın aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşmış durumda.

 

İnstagram‘da bazı hesaplarda kullanıcı adı yanında bulunan mavi tık işaretini görürüz. Birçok kullanıcı da bu rozetin ne anlama geldiğini, nasıl alındığını merak eder? Birçok kullanıcı tarafından merak edilen mavi tık hakkındaki detaylar yazımızda…

 

Geçmişten günümüze kadar artan sosyal medya kullanımı beraberinde sahte profiller ile kötü niyetli insanların da fazlalaşmasına yol açtı. Bu olumsuzluklara karşın birçok sosyal medya platformunda profillere Mavi Tık (Doğrulanmış Hesap Rozeti) işlevini getirdi. Bu rozet sayesinde tanınmış kişiler ve kurumsal firma hesaplarının doğruluğundan emin olunabiliyor.

 

 

İnstagram’da Doğrulanmış Hesap Rozeti Nasıl Alınır?

Öncelikle kişisel hesaplar başvuru yaparak mavi tık onay rozetine sahip olamıyorlar. Eğer bu rozet herkes tarafından alınsaydı bu nesnenin hiçbir anlamı ve değeri olmazdı.

Kendinizi bu rozete uygun görüyorsanız şu şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

 

 • Şarkıcıysanız Spotify, Apple Music gibi şarkı platformlarında şarkınız olmalı.
 • Oyuncuysanız, oyuncu olduğunuzu ispatlayan materyaller.
 • Yazarsanız, kitabınızın satıldığı yerin belli olması.
 • Eğer tanınmış bireyseniz, internetdeki birçok platformda sizin tanındığınızı gösteren materyallerin olması. (Haber, Video, İçerik vs.)
 • 10.000 Takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor.

 

Mavi Tık (Doğrulanmış Hesap Rozeti) Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • İnstagram’a giriş yapın.
 • Profilinizin olduğu bölüme giriş yapın, ardından sağ en üst köşede bulunan ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Bu sayfanın aşağısında bulunan “DESTEK” bölümünün altındaki Sorun Bildir ibaresine tıklayın.
 • Açılan bölümde “Görüş Bildir” seçeneğine girin.
 • Resim seç bölümünden ise profilinizin ekran görüntüsünü seçin.
 • “Neyi Geliştirmemizi İstersin?” bölümüne sizin Mavi Tık Rozetine uygun olduğunuzu ve tanınmış kişi olduğunuzu gösteren materyallerin bulunduğu bir makale yazarak gönder seçeneğine tıklayın.

 

 

Mavi Tik (Doğrulanmış Hesap Rozeti) başvuru ile alınan simge değildir. İnstagram ekibi tarafından hesaplara dağıtılan bir işlevdir. Size verdiğimiz işlev eğer şartlara uyuyorsanız başarı oranı %40’dır. Başvurunuz reddedildiğine dair size mail gelmez. Eğer onaylanırsa direk profilinizde mavi tik işaretini görebilirsiniz.

 

UYARI

 

Mail adresinize “Hesap Doğrulama” ile ilgili bir mail geldiğinde kesinlikle size verilen butonlara tıklamamanızı öneririz. İnstagram mail adresinize görseldeki gibi bir mail göndermez. Bu gibi mesajlar yanlızca hesabınızın çalınması için gönderilen mesajlardır.

 

 

 

 

Etiketler

SERHAT KÖSE

20 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı