1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. İnsanları Zombi Yapan Sentetik Uyuşturucu Flakka’nın Önüne Geçilemiyor!

İnsanları Zombi Yapan Sentetik Uyuşturucu Flakka’nın Önüne Geçilemiyor!

İnsanları Zombi Yapan Sentetik Uyuşturucu Flakka’nın Önüne Geçilemiyor!

Bu uyuşturucuyu kullananları adeta bir ölüye dönüştüren Flakka Efekti adı verilen sentetik uyuşturucunun dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor.

İnsanları tabire caizse gerçek bir zombiye dönüştüren uyuşturucunun yayılmasının önüne geçilemiyor. ABD’de yaygınlanan bu uyuşturucuyu kullanan kişilerin yapmış olduğu hareketler sosyal medyada hızla yayılıyor.
Uyuşturucuyu kullanan kişilerin madde etkisiyle etrafında bulunan insanlara saldırmaya başlıyor. Adeta çevresine korku salan insanlar kendisine de çok büyük zarar veriyor. Flakka adı verilen uyuşturucu son bir kaç yıldır oldukça yaygınlaştı.
Rusya meşeili uyuşturucunun ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktığı belirtiliyor. Son olarak Brezilya’da bu uyuşturucuyu kullanan insanların adeta filmlerde gördüğümüz zombiler gibi davrandığı tespit edildi.

Bilimsel adı alpha-pyrrolidinopentiophenone olan ve bonzai gibi ucuz ve öldürücü etkilere sahip olan sentetik uyuşturucu, kullanan kişilerin hayatına son veriyor. Ölmeyen kişilerin beyninde de kalıcı bir hasar bırakıyor. Bu uyuşturucu insanları çıldıratacak şekilde paranoyak yapıyor. Sentetik Uyuşturucu Flakka’yı kullanan kişiler, hiç tanımadıkları insanların yüzlerini parçalayıp yedikleri vakalarda bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap