İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hükümetten Vize Kararına İlişkin İlk Açıklama!

Hükümetten Vize Kararına İlişkin İlk Açıklama!

Hükümetten Vize Kararına İlişkin İlk Açıklama!

Hükümetten vize kararına ilişkin ilk açıklama Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Tarafından geldi. TRT Haber’e yaptığı açıklama Ünal, “Bugün sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli açıklamaları yapacak. Amerikan Büyükelçiliği açıklamalar yaptı, muhatabı bizim Washington Büyükelçiliğimizdir. Onlar da açıklama yaptılar. Süreci takip ediyoruz” dedi.

 

 

Bugün görülmeye başlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasına takip etmek için duruşma salonuna giden Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, salon önünde birtakım açıklamalar yaptı. “Amerikan Büyükelçiliği açıklamalar yaptı. Muhattabı bizim Washington Büyükelçililğimizdir. Onlar da açıklama yaptılar” dedi.

 
İşte Sözcü Mahir Ünal’ın açıklamalarından başlıklar!

“O konuda Dışişleri Bakanımız gerekli açıklamaları yapacak. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli açıklamaları yapacak. Amerikan Büyükelçiliği açıklamalar yaptı, muhatabı bizim Washington Büyükelçiliğimizdir. Onlar da açıklama yaptılar. Süreci takip ediyoruz. Son derece rasyonel, uluslararası pozisyondaki haklılığının arkasında durarak, masada eşit bir şekilde varlığımızı sürdürüyoruz. Bize dönük yaptırımlarına da sessiz kalamayız.”
“Biz kendi bölgesinde haklı davasını savunan ve dolayısıyla da siyaset olarak da bunu en iyi şekilde temsil etmesi gereken insanlarız. “

“Biz her şeyden önce NATO mütteefikiyiz. İlişkilerimize son derece dikkat ediyoruz.”

İlerleyen saatlerde Cumburbaşkanı’nın açıklama yapacağını söyleyen Ünal, ayrıca 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasının görülmeye başlandığını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap