İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Hayırlı Mağlubiyet; Galatasaray!

Hayırlı Mağlubiyet; Galatasaray!

Hayırlı Mağlubiyet; Galatasaray!

Dün akşam oynanan mücadele tatsız,keyifsiz ve sıkıcı oldu.Maçın kazananı Kasımpaşa’yı tebrik etmek gerek.Oyunu iyi okuyan hoca sıkı savunma yaparak, Galatasaray’ın zaaflarından yararlandı ve 3 puanı aldı.Galatasaray ise dün gece bütün bir yıl Galatasaray ne yaptı sorusunun cevabını verdi.

Maçın başlarında sanki oyunu domine eden, oyunun kontrolünü eline alan bir Galatasaray varmış görüntüsü vermeye çalıştılar fakat Galatasaray daha kendi içindeki sorunları çözemedi.Başkan Arena’da tepki gördüğü için maçlara gitmiyordu ama dün seyircisiz oynanan maçı izlemeye gitti.Maçın içerisinde teknik direktör Tudor’la Bruma arasında yaşanan olay takımın içerisinde bir sorun yaşandığını gösterdi.Bruma’nın da oyundan alınmasıyla birlikte Galatasaray oyunun her geçen dakikasında oyundan düştü.

Galatasaray bütün sene sadece pas yapan topu kontrol eden ama tehlikeli pozisyon üretemeyen bir takım oldu.Dün gece de aynı problemi yaşadılar.Yaşanan takım içindeki sorunlar, oyuncuların maç içerisindeki isteksizliği, Tolga’nın amatörce oyundan atılması, bunun üzerine Galatasaray 1-0 gerideyken verilmeyen net penaltının üstüne Galatasaray’ın ikinci golü yemesi maçı Galatasaray açısından bitirdi.Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi Bursaspor galibiyetinin Galatasaray iyi olduğu için gelmediğini bu hafta görmüş olduk.Galatasaray’ın bu hafta kaybetmesinin hayırlı bir sonuç olduğunu düşünüyorum.Çünkü zaten arkasındaki takımlar puan kaybetti bu yüzden fazla bir şey kaybetmedi.Bu hafta alınan mağlubiyet takımın ne kadar kötü olduğunu görmemizi sağladı.Sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcuların ya da sözleşme uzatılacak oyuncuların durumunu görmemize yardımcı oldu.Bu hafta Galatasaray’ın yeni sene kadro planlamasının yapılması, maaşlarının düzenlenmesi, kimlerin gitmesi gerektiğini görmemiz için önemli bir maçtı.Kısaca kötü Galatasaray, kötü hakem, kötü başkan ve hayırlı mağlubiyet oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap