1. Ana Sayfa
  2. Her Telden
  3. Halk Otomobilinin Gücü

Halk Otomobilinin Gücü

Halk Otomobilinin Gücü

Bu yazımda herkesin ulaşabilirliği ve bir o kadar da üst segment otomobilden söz edeceğim. Bu araç Volkswagen markasının Passat modelidir. Benimde bir dönem sahip olduğum ve uzun süre kullandığım VW Passat’ın en dolu paketi olan HighLine R line modelidir.

Araç dizel 2.0 motora 190hp güce sahip 4wd (4çeker) modeliydi. Kullandığım D segment 2016 model B8 kasasıyla birçok üst sınıf araçla baş edebilecek bir otomobildi. Sınıfının en belirgin özelliği 4 çeker olmasının yanında birçok üst model ve segmentte gördüğümüz hayalet ekran ve otomatik el frenidir. Türkiye şartlarında 2.0 motor ve 4 çeker sistemi fazla yaygın olmasa da Passat modelinin 1.6 dizel 120hp olan motor seçeneği günümüz Türkiye’sine daha uygun bir otomobil olarak gözükmektedir. Motor seçenekleri dışında aracın en çok beni etkileyen özellikleri otomobilin içinde bulunmaktaydı. Ön kokpit görünümünden, iç kadran tamamen dijital ve kullanım kolaylığı klima kontrol alanından vites alanı oldukça şık ve R line özel altı düz spor direksiyon deri R line masaj yapan yolcu koltuğu orta konsolda 6,5 inç mültimedya ekranı vw Passat’ı premium bir otomobil yapan özelliklerinden sadece bir kaçıydı.

Otomobilin yol tutuşu maksimum seviyede ve içeriye aldığı ses diğer dizel araçlara göre minimum düzeydeydi. Yine bir alman otomobili değerlendirmesinde VW halk otomobili ve Passat modeli Almanların konforda ve güvende ayrıcalıklı olduklarını gösteriyor. VW bence yeni Passat modeli ile günümüzde birçok segment araçlara kafa tutacak bir otomobil ile karşımıza çıkıyor.

Volkswagen den bahsetmişken bu yıl düzenlenen Autoshow 2017 de birçok marka gibi VW’nin de olmaması üzücü. Fuar içinde benim şahsi olarak gördüğüm en vasat Autoshow’du. BMW, Porsche, Seat, Bentley, VW gibi birçok markanın olmaması tamamen organizasyona gölge düşürdü. Fuarda Mercedes ve Toyota ve yazamadığım birçok marka model halen Türkiye pazarına değer verip güzel standlarla fuar da yerlerini almışlardı. Gitmediyseniz 30 Nisana kadar vaktiniz var. Bir sonraki yazımda başka bir otomobil ile ilgili görüşmek üzere saygılar…

 

Yorum Yap

Yorum Yap