İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyunlar
 3. H1Z1 Açılmıyor ve Hata Vermiyor Çözümü

H1Z1 Açılmıyor ve Hata Vermiyor Çözümü

H1Z1 Açılmıyor ve Hata Vermiyor Çözümü

Selam dostlar bu yazıda H1Z1 oyununu açmaya çalışırken hiç açılmadığı yada oyun açılır açılmaz kapanıyor seçiminda şikayet eden gamerların bu hatayı çözmeleri için bildiğim bazı şekilleri yazacağım. Bu hataya sebep olan bazı nedenler şunlardır :

 • Öncelikle oyunun güncel olup olmadığına bakmamız lazım. şu demek oluyor ki oyunun çıkan son versiyonda olması lazım. Eğer oyunu güncellemediyseniz oyunun açılmaması şeklinde bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz.
  Oyunun açılmamasına sebep olan bir öteki yol ise Steam programının güncel olmaması olabilir. Eğer steamı güncellemediyseniz bu hatayla karşılaşabilirsiniz.
 • Bazı oyunları oynamanız için internet hızınızın yeterli düzeyde olması lazım. Eğer internet hızınız kafi değil ise oyun açılmıyor olabilir.
 • Bir öteki sebep ise kullandığınız işletim sistemi olan Windowsun güncel olup olmaması. Eğer güncel değil ise hatayla karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı Windowsunuzun güncel olduğunu kontrol edin.
 • En önemli sebeplerden biri driverlarınızın güncel olmaması bu hatayı veriyor olabilir. Eğer ekran kartınız güncel değil ise oyunu açmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızın bileşenlerinin modeline gore internet sitelerini ziyaret ederek driverları güncel hale getirebilirsiniz.
 • Oyunlar için belli başlı sistem gereksinimleri mevcut. Eğer bilgisayarınızın özellikleri oyunun gereksinimlerine yetmiyorsa oyunu açamıyor olabilirsiniz. Oyunun sitesinden sistem gereksinimlerini kontrol ederek kendi bilgisayarınızla karşılaştırdıktan sonra bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmadığını teyit edebilirsiniz.
 • Directx’i kurduğunuzdan kesin olun. Aynı vakit da güncelleme olup olmadığını da kontrol edin. Eğer güncelleme var ise derhal güncelleyin. Böylelikle problem ortadan kalkacaktır.
Yorum Yap

Yorum Yap