1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Güncellemenin Ardından iPhone 6’nın Performansında Büyük Düşüş!

Güncellemenin Ardından iPhone 6’nın Performansında Büyük Düşüş!

Güncellemenin Ardından iPhone 6’nın Performansında Büyük Düşüş!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde güvenlik için yayınladığı güncelleme sonrasında iPhone 6’nın performansı %40 düştüğü söylenmekte.

 

Son zamanlarda Apple için birkaç güvenlik açığı tespit edilmişti. Bu güvenlik açıklarının yama süreci devam edereken cihazlarını bu açıklardan korumak isteyen Apple güncelleme yayınlamıştı. İlk etapda bu güncellemenin Safari performansını son derece etkilediği Apple tarafından açıklanmıştı. Fakat görünüşe göre bu durum sadece Safari tarayıcısı ile sınırlı değil.
Eski cihazlarını yavaşlattığı gerekçesiyle bir hayli başı ağıran şirket son zamanlarda mahkemeler ile uğraşırken ortaya yeni bir iddia atıldı.

 
iPhone 6’nın performansında %40’lık düşüş!

 

Yayınlanan son raporlara göre iPhone 6’nın iOS 11.1.2’den 11.2.2’ye güncellenen sürüm sonrasında CPU performansında %40’lık düşüş gözüktü. Yapılan test Hollandalı girişimci Melvin Mughal tarafından yapıldı. Güncelleme öncesinde ve sonrasında alınan benchmark sonuçları şu şekilde;

 

 

 
Hem tek hem de çok çekirdekli performans güncelleme sonrası güçlü şekilde etkilenmiş görünüyor ve bellek erişimi de etkilenmiş durumda. Her iki güvenlik açığı da CPU’nun önbelleğinden faydalandığından bu şaşırtmadı. Testler aynı telefonda yapıldığından, pilin durumunun performansı etkilemesi mümkün değil.

Yorum Yap

Yorum Yap