1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google’ın 1 Nisan İçin Hazırladığı Şakalar

Google’ın 1 Nisan İçin Hazırladığı Şakalar

Google’ın 1 Nisan İçin Hazırladığı Şakalar

Google, bugüne dek hiçbir 1 Nisan’ı boş geçmedi. Gelenek haline gelen 1 Nisan şakaları yine devam ediyor.

Google her ne kadar resmi ve milyar dolarlık şirket olsada, kullanıcıları ile oldukça güzel iletişim kurabilen bir şirket. Buna hazırladıkları özel gün mesajları ve duygusal mesajlarını örnek gösterebiliriz.

Bunlar ile birlikte Google’ın 1 Nisan şakalarıda bilinmekte. Geçmişte yaptığı öyle bir şaka vardı ki, internet alemine kendine inandırmıştı. Google her eve ‘değişik’ adlı bir internet sistemi getirecekti. Sizler tuvaletinizin giderine kablo sarkıtacaktınız, Google çalışanları da gelip bu kablo ile interneti bağlatacaktı. O dönemki proje şemalarının bile yayınladığı garip şakaya nasıl inanılmıştı anlaması biraz güç 🙂

Bu senede boş durmayan Google’ın bu seneki 1 Nisan şakaları!

1- Ali Nerede?

“Ali Nerede?” ismi Türkiye’ye özel diyebiliriz. Diğer ülkelerde bu oyun “Where is Waldo?” olarak yayınlanmıştı.

 

 

 

2- Google Humus API

Google’ın ‘Bir Humus ne kadar abartılabilir?!’ temalı bu yeni ‘özelliğini’ tanıttığı reklamı, özellikle reklamdaki şiveler ve detaylara verilen önemle gülümsetiyor.

 

 

 

3- Gboard (Fiziksel) Klavye

Bu şaka Google Japonya’ya hazırlanmış ve oldukça zekice diyebiliriz. Nitekim burada hem Google’ın Android klavyesi Gboard’ın ince bir reklamı geçilmiş, hem de oldukça tatlı bir mizah var. Elbette Japonca olduğu için pek bir şey anlamıyoruz ama ‘Swipe’ özelliğinin fiziksel klavyeye uyarlanması ile ilgili komik konuşmalar dönüyor diyebiliriz.

 

 

 

4- Kötü Şaka Dedektörü

Google’ın bir nevi şaka içinde şaka yaptığı hoş bir çalışma daha var karşımızda. Google’ın ‘Files Go’ departmanının bundan sonra kötü şakaların tespitini yapıp sizleri uyaracağı ile ilgili kısa bir video… Buna göre Files Go en küçük bir hareketinizle kötü şakaları silebilecek.

 

 

 

5- Googz

Son şakamız da Google Avustralya ekibinden geliyor. Google’ın Avustralya menşeli Googz’a her şeyiyle devredilmesini konu alan ve oldukça gülümseten hoş bir şaka daha.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap