İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google’da Olmayan Özellikleri Barındıran Arama Motorları

Google’da Olmayan Özellikleri Barındıran Arama Motorları

Google’da Olmayan Özellikleri Barındıran Arama Motorları

Eğer Google kapansaydı ilk tepkiniz ne olurdu?, Sizin için bu cümle kötü gelebilir. Çünkü Google olmasa internete nasıl en iyi şekilde keşfe çıkardınız?

Google dünyanın en iyi arama motorudur. İnternet Google etrafında dönüyor desem yanlış mı olur?, Google bir dünya benzetmesi yaparsak, çevresinde dönen gezegenlerde mevcuttur. Google her ne kadar büyük olsada eksik olan bazı şeyler çıkabiliyor.

İşte Google’da olmayan bazı özellikler barındıran 13 Arama Motoru!

 

 

 

1- Ecosia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecosia, siz arama yaptıkça dünyayı daha iyi bir yer haline getirmektedir. Gelirinin %80’ini Burkina Faso, Madagascar, Endonezya v.b. ülkelerde ağaç dikimi için bağışlamaktadır. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

2- Qwant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Qwant gizliliğinize ve güvenliğinize dikkat eden bir arama motoru. Ayrıca Google’a göre daha görsel bir platform. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

3- Peekier

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pekier, güvenlik ve gizlilik açısından önemli bir arama motoru. Kişisel bilgilerinizi kaydetmez ve ne aradığınızı açtığınız oturumlar arasında takip etmez. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

4- SearchTeam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SearchTeam, size takım olarak arama yapmanızı sağlayabilen bir arama motoru. Böylelikle çalıştığınız konu hakkında daha uygun sonuçları bulabiliyorsunuz. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

5- Yippy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yippy aslında eski ve geleneksel bir arama motorundan ötesidir. Eski ismi Clusty olan bu motor, bir aramaları diğer motorlarla kontrol edip gruplayarak karşınıza çıkarıyor. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

6- Kiddle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google çocuklar için mükemmel bir ürün değildir. Bu boşluğu gören Kiddle, çocuklar için bir arama motoru olarak piyasaya çıkmış. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

7- JustWatch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JustWatch’ın amacı, belli ki insanları birer TV manyağına dönüştürmek! Burası stream şeklinde dizi ve filmleri aratıp izeleyebileceğiniz bir platform. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

8- Giphy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnternetin en eğlenceli parçalarından biri -kanımızca- GIF’ler. GIF’ler için ise en büyük kaynak Giphy’dir. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

9- iFind3D

 

3D yazıcı modellerinde Google hala geride. iFind3D, 3D modeller bulabileceğiniz bir hizmet. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

10- NASA Images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer bir uzay tutkunuysanız, sizin arama motorunuz budur! NASA’nın tüm uzay arşivini açtığı bu arama motoruna, buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

11- Libraries.io

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programcılar için yazılmış bir arama motoru olan Libraries.io; projeniz için istediğiniz kütüphane, modül ve framework’leri barındıran bir dev kaynak. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

12- SearchCode

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer bir programcıysanız, SearchCode tam size göre. Bulmak istediğiniz kodları arayabileceğiniz bir platform. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

13- Ludwig

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ludwig bir cümle bulma motoru. Çevirmek istediğiniz cümleyi değil, onun tahmin ettiğiniz en iyi çevirisini yazın. Site, buna benzer ifadeleri internetteki veritabanlarında arayacak ve en uygununu karşınıza getirecektir. Arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap