1. Ana Sayfa
 2. İnternet
 3. Google’da En Çok Aranan Konu “Afrin” Oldu!

Google’da En Çok Aranan Konu “Afrin” Oldu!

Google’da En Çok Aranan Konu “Afrin” Oldu!

Geçen hafta Google’da en çok hangi konu arandı? Detaylar yazımızda…

 

İnterpress’in Google Türkiye’den elde ettiği verilere göre 15-22 Ocak tarihleri arası Türkiye’de en çok aranan konu “Afrin Operasyonu” olduğu belli oldu. İkinci sırada geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı “Turan Özdemir” yer alırken üçünçü sırada 1990’lı yıllara damga vuran rock grubu Cranberries’in yaşamını yitiren solisti “Dolores O’Riordan” yer aldı.

 

Dördüncü sırada hamile olduğunu açıklayan program yapımcısı “Zahide Yetiş” yer alırken terör örgütleri tarafından roket atışlarının hedefi olan “Reyhanlı Kilis” ise geçen hafta Google’da en çok aranan beşinci konu oldu. Doğumunun 116. yıl dönümü sebebiyle anılan “Nazım Hikmet” altıncı sırada yer alırken  Bizim Hikaye dizisinin çekildiği alana jeneratör ve ışık taşıyan kamyonun devrilmesi sonucu hayatını yitiren sürücü  “Kemal Bozdoğan” geçen hafta en çok aranan isimler arasında yer aldı. Ünlü Youtuber’ın hayatını konu alan “Enes Batur Hayal mi

Geçek mi” filmi listede sekizinci sırada yer alırken geçen hafta meydana gelen ve 3 askerin şehit olduğu “Isparta Uçak Kazası” dokuzuncu, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan “Ümit Kocasakal” ise en çok arananlar listesinde onuncu sırada yer aldı.

Google’da geçen hafta en çok aranan diğer konular ise şöyle sıralandı;

 1. Kanal İstanbul
 2. Barış Atay
 3. Tolga Pancaroğlu
 4. Türk bayrağı
 5. Osman Pamukoğlu, Yılmaz Özdil
 6. Adnan Oktar
 7. Murat Karabova, Seda Sayan
 8. Kim Kardashian
 9. Okan Can Yantır
 10. Karne, karneler ne zaman alınacak?
 11. Pamela Spence
 12. Bülent Turan
 13. Hulusi Akar
 14. Hrant Dink
 15. İsmail Ege Şaşmaz
 16. Selahattin Demirtaş,
 17. Cengiz Kurtoğlu
 18. Semahat Özdoğan
 19. Teşekkür Belgesi, Takdir Belgesi
 20. Ebru Yaşar

 

Yorum Yap

Yorum Yap