1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google, Yapay Zeka (YZ) VE Makina Öğrenim Konusunda Ücretsiz Online Eğitimler Verecek!

Google, Yapay Zeka (YZ) VE Makina Öğrenim Konusunda Ücretsiz Online Eğitimler Verecek!

Google, Yapay Zeka (YZ) VE Makina Öğrenim Konusunda Ücretsiz Online Eğitimler Verecek!

Makine öğrenmesi ve yapay zeka günümüz teknoloji dünyasındaki en büyük konulardan birkaçı. Google, daha çok insanın bu alana olan erişimini arttırmaya önem veriyor. Artificial İntelligence(AI),Yapay Zeka(YZ)…

Google, YZ eğitimini bir süredir yürütüyor gerek ileri düzeydeki projeler mesela TensorFlow gerekse daha çok oyun tarzı projeleri cat doodles ve a machine vision gibi denemeleri daha çok pratik yoldan YZ projelerini vitrine çıkardığı anlamına geliyor.

Google, Learn with Google AI site hizmetini makine öğrenmesi ve YZ için bir havuz ya da zengin bir kaynak olarak görüyor ve herhangi birisinin temel makine öğrenme kavramı(learn about core ML concepts) hakkında bilgi edinmesi için merkez anlamına gelmektedir.Aynı zamanda makine öğrenmesi konusunda kendinizi geliştirmek ve gerçek dünyadaki problemleri uygulamak için de bu hizmete başvurabilirsiniz.Görünüşe göre site, ileri düzeydeki araştırmacılardan yeni başlayanlara kadar her seviyedeki YZ heveslilerinin ihtiyacını karşılayacak gibi görünüyor.

Site hem de MACHİNE LEARNİNG CRASH COURSE (MLCC) adlı ücretsiz kursa da sahip. Kurs, esasen Google çalışanlarının (zaten 18.000 kayıtlı çalışan ile) pratik olarak YZ ve makine öğrenme temellerine giriş yapmaları için tasarlandı. Şu an da ise Google şirketi, Learn with Google AI (https://ai.google/education/#?modal_active=none) sitesi aracılığı ile MLCC’yi herkese uygun hale getiriyor gerek egzersizler gerek interaktif görselleştirme gerekse eğitici videolar ile.
Kurs yaklaşık olarak 15 saat olarak Google araştırmacıları tarafından hazırlandı. Google, makine öğrenmesi konusunda deneyimi olmayanlar için hazırlamış olsa da eğitimi alacak kişilere temel seviyede cebir ve basit seviyede de programlama yeteneği (Python gibi) olmasını öneriyor.Kurs, interaktif dersleri ve 40’dan fazla egzersizleri de içeriyor.

ÖMER YILMAZ

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

6 Eylül 1995 yılında Erzurum\'un Aşkale ilçesinde doğdum aslen Manisalıyım. İlkokulu Turgutlu\'da liseyi de Demirci ilçesinde okudum. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım. 1 yıl burada okuduktan sonra tekrar üniversite sınavına girerek Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu anda da elektrik mühendisliği bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim. İlgi alanları: Elektrikli taşıtlar Alternatif enerjiler Kontrol, Robotik ve Otomasyon Yazılım

Yorum Yap