İnternet & Sosyal Medya

Google Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Google Maaş Verileri

Google mühendislerini çok seviyor. İnanılmaz yüksek maaş alan Google mühendisleri birçok pozisyonda çalışıyorlar.

glassdoor.com’dan alınan verilere göre çalışanlarına en yüksek maaş veren şirket, Google. Maaş verileri Google çalışanları tarafından siteye eklenmiş. Yani Google’ın bu konuda resmi bir açıklaması yok. Burada açıklanan maaşlar ekstra ödemeler dışındaki yıllık taban maaşlardır. Maaşlar çalışan tecrübesine göre de değişebilir. Gelelim maaşlara;

 

Google Çalışanlarının Maaşları

 

20- Kıdemli Analist

Google yaptığı iş gereği karışık iş süreçlerine sahip bir şirket. Bir analist, sayısal analiz, finans ve risk yönetimi için matematik ve istatistik bilimlerini kullanır.

Yıllık Maaş: $166,411

 

 

19- Ortak Yazılım Geliştirme Yöneticisi

Google, Samsung, Htc ve Dell gibi şirketlerin de dahil olduğu bir sürü ortakla çalışıyor. Sadece kendi ürünleri olan Android ve Chorme için bile birçok donanım sağlayan tedarikçi ile ortak çalışmalar yapıyor. Bütün bu ilişkileri korumak ve geliştirmek ortak yazılım geliştirme yöneticisi ünvanına sahip kişiler tarafında yapılıyor.

Yıllık Maaş: $167,496

 

 

18- Kıdemli Sürüm Mühendisi

Sürüm mühendisleri kaynak kodları derler, birleştirir ve bu kodları bitmiş yazılım ürününe uygular.

Yıllık Maaş: $168,896

 

 

17- Kıdemli Ürün Pazarlama Yöneticisi

İnternet teknolojisi pazarındaki rekabet ortamında Google ürünlerinin beğenilmesi ve kullanılması tamamen bu yöneticiye bağlı. Bu görev Google ürünleri için derin bir pazar araştırması yapılmasını ve yeni Google ürünlerinin piyasaya sürülme planlamasını kapsıyor.

Yıllık Maaş: $168,959

 

 

 

16- Kıdemli Araştırma Uzmanları

Google’da bu işi yapanlar bilim adamı olarak adlandırılıyor. Kıdemli araştırma uzmanları Google’ın yeni sektörlerde ürün yaratması için araştırmalar yapıyorlar. Örneğin Google’ın sürücüsüz araba, kan şekerini ölçen kontak lens ürünleri gibi.

Yıllık Maaş: $169,364

 

 

15- Mühendislik Yöneticisi

Mühendislik yöneticileri Google’da son derece değerlidir. Google gibi büyük bir teknoloji şirketi binlerce mühendis çalıştırıyor ve mühendislik çalışmalarının başarılı bir şekilde yönetilmesi için bu yöneticilere ihtiyaç var.

Yıllık maaş: $174,957

 

 

14- Teknik Program Yöneticisi

Google’ın teknik program yöneticileri projeleri tüm yaşam süreçleri boyunca gözlerler. Bu gözlem proje zamanlaması yapmayı, risklerin belirlenmesi ve projeye dahil diğer kişilerle iletişimde bulunması gibi çalışmaları kapsar.

Yıllık Maaş: $188,106

 

 

13- Avukatlar

Avukatlar şirkete mahkeme salonu içinde ve dışında hukuki konularda da tavsiye veriyor.

Yıllık Maaş: $189,262

 

 

12- İletişim Yöneticileri

Google gibi büyük bir şirketseniz şirket misyon ve amaçları açık ve iyi bir şekilde belirlenmiş olmalıdır. Böylece ortaya çıkan fırsatları daha kolay değerlendirebilirsiniz.

Yıllık Maaş: $191,483

 

 

11- Mühendislik Yöneticisi 2

Çoğu zaman mühendisler Google’ın en önemli ürünlerini destekleyen ürünler üretirler. Mühendislik yöneticileri yazılım geliştirme takımlarını yönetmekten ve yeni ürünler ortaya çıkarmaktan sorumludurlar.

Yıllık Maaş: $191,552

 

 

10- Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

Bir ürünün arkasından kullanıcı deneyiminin tasarlanması bütün teknoloji şirketleri için en önemli konular arasındadır. Kullanıcı deneyimi tasarımcıları Google ürünlerinin kullanıcı dostu olmasından ve güzel görünmelerinden sorumludur.

Yıllık maaş: $191,881

 

 

9- Kıdemli Online Satış ve Operasyon Yöneticisi

Bu görevde olanlar Google’ın online satış stratejilerinden ve gelirlerin artmasından sorumludurlar. Bilindiği gibi Google’daki tüm hizmetler onlinedır ve bu durum kıdemli online satış ve operasyon yöneticisi görevine ayrı bir önem katar.

Yıllık Maaş: $192,915

 

 

8- İnternet Siteleri Güvenilirlik Mühendisi

Bu görevdekiler tilki gibi olmalıdırlar. Böyle bir göreve işe alımlarda kişilerin Google ürünleri ile ilgili sorunları çözüp çözemediğine ve web tasarım gibi konularda yetkin olup olmadığına bakılıyor.

Yıllık Maaş: $195,419

 

 

7- Yazılım Mühendisi

Google’da çalışan mühendislerin karmaşık problemleri çözmede mükemmel olmaları gerekir. Şirketin işe alırken zeka soruları sormasının sebebi budur.

Yıllık Maaş: $196,372

 

 

6- Lider Yazılım Mühendisi

Lider yazılım mühendisleri programların altında yatan mimarileri tasarlamakla sorumludur. Aynı zamanda yazılım gruplarını da yönetirler.

Yıllık Maaş: $206,272

 

 

5- Üst Düzey Mühendis

Google’ın üst düzey yazılım mühendisleri şirketin en yüksek ücretli çalışanlar arasında bulunmaktadır. Youtube, Adworks gibi Google ürünleri üstünde çalışan bu mühendisler bu ürünleri teknik açıdan üst seviyeye taşımaya çalışırlar.

Yıllık Maaş: $207,555

 

 

4- Ürün Grubu Yöneticisi

Ürün grup yöneticileri, Google’ın tüm projeleri için bağlantı noktaları gibidirler. Bu görevdeki kişiler satış mühendisleri, yazılım mühendisleri, pazarlama yöneticileri gibi hemen hemen Google’ın tüm görev alanlarındaki kişilerle etkileşim halinde bulunurlar.

Yıllık Maaş: $247,996

 

 

3- İş Operasyonları Yöneticisi

Google ekipleri tarafından yapılan projeleri yönetirler. Şirketin girişimlerini artırmak için üst düzey yöneticiler ile çalışırlar. Bu tür bir iş 6 yıl deneyim gereklidir.

Yıllık maaş: $253,287

 

 

2- Mühendislik Süreçleri Yöneticisi

Şirket içindeki tüm mühendislik süreçlerini yönetirler. İşe alınmak için 10 yıl tecrübe gereklidir.

Yıllık maaş: $272,370

 

 

1- Finans Yöneticisi

En fazla maaş alan çalışana geldik. Finans yöneticisinin, şirketin mali tablolar hazırlamak, bu tabloların şirketin finans politikalarıyla uyumlu olduğunu kontrol etmek ve tüm mali işleri yönetmek gibi görevleri vardır.

Yıllık maaş: $339,009

Etiketler

SERHAT KÖSE

21 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.