İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Gençler Günün 196 Dakikasını Mobil Uygulamalara Ayırıyor

Gençler Günün 196 Dakikasını Mobil Uygulamalara Ayırıyor

Gençler Günün 196 Dakikasını Mobil Uygulamalara Ayırıyor

Startups.watch & FintechStartup Kurucusu Serkan Ünsal, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile yapılan konferansda “Üniversite Gençleri Mobil Uygulama Data Araştırması 2017″ye göre gençlerin her gün zamanlarının 196 dakikasını cep telefonlarındaki uygulamalara ayırıyor dedi”

Uygulamaların Başında İnstagram Geliyor

Gençlerin 24 saatlerinin ortalama 107 dakikasını başta İnstagram’a ayırırken diğer sosyal medya uygulamaları Twitter, Youtube, Snapchat ve Youtube’da geçirdiğine işaret eden Ünsal “”Aslında en çok vakit geçirilen ilk üç uygulamaya baktığımızda gençler, zamanlarının 56 dakikasını Instagram, 47 dakikasını WhatsApp ve 21 dakikasını Youtube uygulamalarına ayırıyor.” dedi.

Serkan Ünsal, gençlerin akıllı telefonlarından her gün ortalama 13 dakika müzik dinlediğini, 15 dakika oyun oynadığını ve 14 dakika da diğer uygulamalarda zaman geçirdiğini söyledi.

Zamanlarının yarısından fazlası Facebook’a Ait Uygulamalarda Geçiyor

Üniversite gençlerinin günde zamanlarının ortalama 112 dakikasını Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi Facebook’a ait uygulamalarda geçirdiğinin altını çizen Ünsal, “Yani gençler telefonda geçirdiği zamanın yüzde 57’sini Facebook’a ait uygulamalarda geçiriyor.” ifadesini kullandı.

Ünsal, 2017’de bir önceki yıla göre Whatsapp uygulamasında geçirilen sürede değişiklik yaşanmadığını belirterek, “Instagram’da süre 18 dakikadan 56 dakikaya, Youtube’da 4 dakikadan 21 dakikaya çıktı. Snapchat’te ise 14 dakikadan 7 dakikaya düştü.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap