İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Geçmiş, Bugün ve Gelecek Serüveni: STEM

Geçmiş, Bugün ve Gelecek Serüveni: STEM

Geçmiş, Bugün ve Gelecek Serüveni: STEM

Times meydanındaki devasa binalar nasıl yıkılmadan ayakta duruyor? Evinize varmadan tek bir dokunuş ile kettleda nasıl su ısıtabiliyorsunuz? Ya da zaman herkes için aynı şekilde mi akmaktadır?

Bilimin, teknolojinin, mühendisliğin günümüzde bu kadar ilerleyişi hayatımıza girmiş olan ürünlerle ve çevremizde bulunan nesneler ile kanıtlanabilir. İnsanoğlu bu gelişimleri başlarda hayretle karşılarken günümüzde ise olağan bir gelişim, ilerleme olarak görülmektedir. Eğer siz de bu gelişimleri sadece uzaktan izlemek yerine sistemin, doğanın ya da ürünlerin kendi hayatlarındaki davranışını merak ediyorsanız, bu ve bundan sonraki içeriklerimiz sizlerin bu ilgisini karşılayacağını umuyoruz.

Siz değerli okuyucularımıza bilim, teknoloji, mühendislik ve matematikteki gelişmeleri anlatabilmek için her hafta belirlediğimiz bir konuyu STEM Corner ‘da (Science-Technology-Engineering-Mathematics) sizlere anlatacağız.

Bu güzel haberden hemen sonra ilk yazımızı okuyabilirsiniz.

Görüşmek üzere, bilimle kalın.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

6 Eylül 1995 yılında Erzurum\'un Aşkale ilçesinde doğdum aslen Manisalıyım. İlkokulu Turgutlu\'da liseyi de Demirci ilçesinde okudum. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım. 1 yıl burada okuduktan sonra tekrar üniversite sınavına girerek Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu anda da elektrik mühendisliği bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim. İlgi alanları: Elektrikli taşıtlar Alternatif enerjiler Kontrol, Robotik ve Otomasyon Yazılım

Yorum Yap