İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Geç Gelen 3 Puan!

Geç Gelen 3 Puan!

Geç Gelen 3 Puan!

Başakşehir mağlubiyetinin ardından geçen hafta TT Arena’da Fenerbahçe’ye yenilen Galatasaray hedeflerden uzaklaştı.Bundan 2 hafta önce şampiyonlar ligi ön elemesi ihtimali konuşulurken Bursa maçına geldiğinde  hedeflerden bahsedilmedi.Üst üste alınan iki mağlubiyetten sonra Galatasaray’a çok yaklaşan Trabzonspor’un bu hafta puan kaybetmesiyle Bursa maçında alınacak galibiyet en azından biraz değer kazandı.

Bu hafta oynanan maçta Galatasaray Bursa’ya tabiri caizse top oynatmadı ama ben bu iyi oyunun Galatasaray’ın çok iyi olduğu için değil de Bursaspor çok zayıf olduğu için ortaya çıktığını düşünüyorum.Maçın içerisinde topun kontrolü oyunun hakimi maç boyunca Galatasaray oldu.Bruma, şüphesiz maçın yıldızıydı.Galatasaray maçın ilk yarısında Bursaspor’dan 3 puanı aldı.Zaten ikinci yarıda Bursaspor oyundan iyice kopunca 5-0 gibi bir sonuç ortaya çıktı.Galatasaray’ın bir tane net penaltısı verilmedi.Onun haricinde Ricardo Faty’nin Ahmet Çalık’a yaptığı faul kesinlikle kırmızı olması gerekirdi ama ne olursa olsun Galatasaray bu deplasmandan çok rahat bir şekilde döndü.

Bursaspor ise Hamza Hamzaoğlu gittikten sonra bir türlü toparlanamadı.Acilen toparlanması gerekir.Ligin ikinci yarısında sadece 8 puan toplayabilen Bursaspor eğer ilk yarı biraz az puan toplamış olsalardı küme düşmemek için oynardı.Galatasaray Bursaspor maçından önceki iki maçı galibiyetle kapatmış olsaydı bu maç onlar için çok önemli olacaktı ama bu hafta alınan galibiyet Trabzonsporla puan farkını açtı.Kısacası güzel ama geç gelen bir  galibiyet oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap