İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray’dan 3 Puan!

Galatasaray’dan 3 Puan!

Galatasaray’dan 3 Puan!

Bu hafta oynanan Fenerbahçe Başakşehir maçında Fenerbahçe’nin elenmesiyle 3.lük çok daha önemli bir hale geldi.Çünkü kupayı Konyaspor kazanmazsa 3. doğrudan gruplarda mücadele etmeye hak kazanıyor.Bu yüzden Galatasaray direkt gruplarda olmak için bu maçı kazanması çok önemliydi.Osmanlıspor ise ligin çok kaliteli, atletik ve hücumu en iyi yapan takımlardan biri.Osmanlıspor ligdeki konumu itibari ile hedefsiz.Maç başlangıcında Galatasaray doğru oyunla,rakibe uyguladığı presle Osmanlısporu hücuma çıkarmadı ve oyunu kendi istediği gibi oynadı.Oyunun dengeye gelmeye başladığı zamanda ligin sonlarına doğru açılan Sneijder ceza sahası dışından attığı golle takımı öne geçirdi.Bu golden sonra oyunun kontrolü Osmanlıspor geçti.Osmanlıspor çok fazla kişiyle baskı kurup gol bulmaya çalıştı fakat bunu yaparken savunmada açıklar vermeye başladı.Bruma bu oyun tarzında şanslar yakaladı fakat değerlendiremedi.Igor Tudor’un Bruma’ya pas atma konusunda yardımcı olması gerekiyor. Oyunun ilerleyen dakikalarında Sinan Gümüş ayağına aldığı topu harika taşıdı ve çok güzel bir gol attı.İlk yarıyı Galatasaray 2-0 üstün kapattı.

 

İkinci yarı ise başta Galatasaray oynayacak taraf gibi gözüküyordu fakat oyunun kontrolü Osmanlıspordaydı.Maçın ikinci yarısında Galatasaray savunmada arkaya adam kaçırdı.Her hafta olduğu gibi hava toplarını kaybetti.Savunmanın açık vermeye başladığı dakikalarda yine sahneyi Muslera aldı ve mutlak iki gol pozisyonunu çıkardı.Muslera bu savunmayla olduğu sürece daha çok fazla rakip forvetle karşılaşır fakat Muslera güven veriyor. Sinan-Rodriguez değişikliği ile hızlı kontratak şansları yakalayan Galatasaray bu fırsatları değerlendiremedi.İki tarafta bulduğu fırsatları gole çeviremediği için maç bu şekilde tamamlandı.

Sneijder maç içerisinde liderliği eline aldı ve takıma galibiyeti getiren en önemli oyuncudan biri oldu.Sinan Gümüş’e ayrı bir parantez açmak istiyorum.Son haftalarda adı transfer dedikoduları ile geçen Sinan, son iki hafta bulduğu şansı çok iyi değerlendiriyor.Top kendisine geldiğinde direkt kaleye gitmeyi düşünüyor ve şutları daha kaliteli.Yasin ve Rodriguez’den formayı daha çok hak ediyor.Galatasaray’ın Sinan Gümüş’ü kazanması gerekiyor.Eğer oynatmayı düşünmüyorsa kiralamaları gerekiyor.Eren Derdiyok’un ise kadroda olmasını çok doğru buldum.Çünkü seneye Podolski bu takımda olmayacak ve Eren Derdiyok’u izleyeceğiz.Eren’in takımda sürekli ilk 11 de başlayıp takıma adapte olabilmesi için oynaması önemli.Bunların dışında Galatasaray’ın en büyük zaafı olan hava topları ve oyunu ileri taşıyıp oyun kurabilecek defans oyuncusu eksikliği var.Transfer sezonunda uzun boylu oyun kurabilen savunma oyuncusu almaları şart.

Sonuç olarak, Galatasaray bu maçı alarak 3.lük yolunda çok önemli 3 puan aldı ve maç fazlası ile Fenerbahçe’nin önüne geçti.Osmanlıspor ise gelecek sene için planlar yapıyor fakat Hamza hoca geldiğinden beri bir türlü toparlanmadı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap