1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray’da Önemli Üç Puan!

Galatasaray’da Önemli Üç Puan!

Galatasaray’da Önemli Üç Puan!
1

Bu hafta Bursaspor, Galatasaray maçına çok iyi hazırlanmış.Zeminde harika, taraftarlar stadı doldurmuş, kısacası atmosfer güzel.

 

Bursaspor maç başlangıcında Galatasaray ortasahasının direncini kırıp yaptıkları kontrataklarla çok tehlikeli pozisyonlar oluşturdular. Bu taktik işe yaradı. İlk 30 dakika boyunca Bursaspor, Galatasaray’a top oynatmadı ve  2-3 tane net pozisyona girdi, golü de buldu fakat 30 dakikadan sonra oyunun kontrolünü Galatasaray’a bıraktılar ve maçı 1-0 bitirme veya bulabilecekleri kontrataklarla farkı açma düşüncesine girdiler.Galatasaray oyunun kontrolünü eline alınca Bursaspor savunma olarak yıprandı. Ayrıca Galatasaray’da geçen haftalardan farklı olarak; herkes, savaşa gider gibi hücum yapmadı. Bursaspor’un kontratak ihtimalini düşünüp alanları kapatarak hücum yaptılar.Son haftalarda Galatasaray için en olumlu olan şey; atak yapamasa bile fazla pozisyon şansı vermiyor olmasıdır.

 

 

Maçın 60. Dakikasından sonra oyunun gidişatını eline alan Galatasaray defansla forvet arasındaki mesafeyi daralttı, dönen topları da rahat kazanmaya başladı. Burada Bursaspor’un da kondisyon olarak yetememesi çok büyük rol oynuyor. Maçın 64. dakikasında ise Tudor’un yaptığı iki değişiklik, ilk başta kimse anlam veremese de galibiyeti getiren hamle oldu.Yasin ve Feghouli’yi oyuna alıp iki bek çıkardı ve üçlü savunmaya dönen Galatasaray’ın hücum gücünü yükseltti.Riskli bir değişiklikti fakat başarılı oldu.

 

 
Bireysel performanslar olarak Bursaspor için en iyi oyuncu Harun’du. Çok iyi kurtarışlar yaptı ve farkın açılmasına engel oldu. Zaten yediği gollerde de yapabileceği bir şeyi yoktu. Bunun dışında Feghouli sonradan girip attığı golle maçın dönmesini sağladı.Hakemin performansı ise kötü değildi fakat oyunu fazla durdurması futbol kalitesini biraz azalttı.

 

 

 
Bu hafta alınan galibiyet Galatasaray için çok önemliydi. Çünkü birinci sebebi rakipleri puan kaybetmişti. İkinci sebebi ise 5 hafta boyunca Galatasaray rakibi karşısında hep öne geçmişti; geriye düştüğü maçta, takım olarak nasıl bir tepki vereceği herkes için merak edilen bir konuydu. Bu zorlu ve önemli Bursaspor deplasmanında geriye düşüp gereken tepkiyi verebilmesi de camiaya adına çok iyi oldu.

 
Sonuç olarak iki takımı izlemenin keyif verdiği, sahada sadece “futbolun konuşulduğu” bir maç oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap