İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray’da İç Saha Dopingi (5-0)

Galatasaray’da İç Saha Dopingi (5-0)

Galatasaray’da İç Saha Dopingi (5-0)

Maça hızlı başlayan Galatasaray, Bursaspor’u yavaş yavaş kendi sahasına doğru itti. Başlangıçta Bursaspor, Galatasaray’a çok net fırsatlar vermedi. Bursaspor, teknik direktörünün oyun anlayışını  sahada ilk 10 dakikada uygulayabildi. Gomis’in golünden sonra bu anlayış yavaş yavaş tersine döndü. Galatasaray önde baskı yapmaya başladı, Bursaspor defansı baskıya direnemedi ve art arda hatalar yapmaya başladı. Dakika 37’de Belhanda’nın Bursaspor defansına yaptığı baskıyla birlikte gelen kırmızı kartla Bursaspor’un gardı tam anlamıyla düştü. Galatasaray bu dakikadan sonra oyunun iplerini eline aldı. Garry Rodriges’in golüyle farkı 2 ye çıkardı, devreye 2-0 girerek maçı ilk yarıda büyük ölçüde bitirdi. Maçın ilk yarısında öne çıkan isimler; Rodriges ve Gomis’di.

İç saha maçlarında çok etkili bir performans gösteren Galatasaray’ın oyun başlangıçlarında çok daha hızlı, akışkan, göze hoş gelen bir oyun anlayışı var. Bu oyun anlayışına uyum sağlayamayan, belki de Fatih Terim’in ve taraftarların çok daha yüksek seviyede verim vermesi gerektiğine inanılan mevcut kadro içinde tek oyuncu var; oda tabi ki Sofiane Feghouli. Performansının en az Rodriges kadar üst seviyede olması gerektiğini düşünüyorum. O yeteneği, kalitesi olan bir oyuncu. Feghouli’den beklenen topu ileriye taşıyıp basit oynaması. Daha fazla gol ve daha fazla asist yapması. Feghouli’nin performansının düşmesinde Mariano’nun sakatlanması bir etken, bir diğer etken Galatasaray orta sahasının hücuma yönelik bir oyun anlayışına uyum sağlayamamaları. Selçuk İnan ve Donk koşu mesafelerinde tablonun ilk 3 sıralarında olan isimler. Topsuz oyunda verimli olabilirler ama top ayaklarındayken aynı verimi verdiklerini söylemek mümkün değil. Selçuk İnan yaşı gereği temposunu gün gün kaybediyor. Fernando’nun dönüşüyle birlikte Selçuk İnan yeniden yedek kulübesine çekilecektir. Galatasaray bu maçta diğer maçlara göre defans orta saha uyumunu daha hızlı bir şekilde sağlayabildi.

Bursa cephesinden bakmak gerekirse ilk şutunu 67.dakika da kaleye gönderebildi. Kanattan ve ortadan maç boyunca nerdeyse tek atak geliştiremedi. Çok zayıf ve kırılgan bir görüntü verdi ve ikinci yarıda da varlık gösteremedi. 5-0 lık skoru hak etti diyebiliriz. Galatasaray tüm mağlubiyetlerini dış sahada aldı. İç saha performansıyla şampiyonluk yarışında hala iddialı bir şekilde yer alıyor. Mariano ve Fernando’da %100 hazır bir şekilde takıma katıldığı anda deplasman maçlarında da daha diri bir görüntü verecektir. Çünkü bu iki oyuncu yanında oynayan oyuncularında performansını arttıran performans gösterebiliyorlar. Aynısını Linnes ve Selçuk için söylemek mümkün değil.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap