İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray’a Tatil Yok!

Galatasaray’a Tatil Yok!

Galatasaray’a Tatil Yok!

Galatasaray ligin son maçında rakibi Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini bekleyip 3 puan alması gerekiyordu.Bunun gerekliliği ile Galatasaray’ın oyunun içinde çok iyi mücadele vereceğini düşünmüştüm. Konyaspor ise alması gereken Ziraat Türkiye Kupasını alarak hedeflerine ulaşmış bir şekilde bu maça hazırlandı. Nitekim bazı oyuncularından yoksun sahaya çıktılar. Maç başladıktan sonra her iki takımda ligi bitirip tatil moduna girmişlerdi. Maç sıkıcı, pozisyonu olmayan bir şekilde geçti. Konyaspor’da Galatasaray’da geriye yaslanıp rakibinin hata yapmasını bekledi. Galatasaray oyun içerisinde son haftalarda çıkışa geçen Sinan Gümüş ile etkili pozisyonlar yakaladı ve 2 gol atarak maçı Galatasaray’ın kazanmasını sağladı.

 

 

Sinan Gümüş’ün gollerden sonra verdiği tepkiyi yanlış buluyorum. Çünkü Galatasaray 1-0 öne geçtiği zaman Fenerbahçe mağluptu. Bunun dışında maç içerisinde bu tepkiler takımı olumsuz etkileyebilir. Maç genelinde Konyaspor’un Galatasaray’dan daha iyi oynadığını düşünüyorum. Konyaspor’un attığı golde ise artık Galatasaray’ın defans oyuncularının değişmesi gerektiğini bir kez daha görmüş olduk. Pozisyona baktığımızda Muslera topu iki defa net pozisyonda çıkarıyor fakat defans öyle kötü ki o pozisyon gole dönüşüyor. Sonuca bakarsak Galatasaray gereken 3 puanı bir şekilde almasını bildi fakat Fenerbahçe’nin 3 puanı alması ile hiçbir önemi kalmadı. Galatasaray bu yıl ne Avrupa’da ne Ziraat Türkiye Kupasında olmamasına rağmen ligi 4. Bitirdi. Bu sonuçla Galatasaray Avrupa ligi ön elemeleri için 3 ön eleme oynayacak ve ligi erken açmak zorunda kalacak.

 

Maçta Podolski’nin vedası etkiliydi.Maç sonrasında taraftarların arasına giderek vedasını yaptı ve maçtan daha çok ilgi odağı oldu. Podolski için ise yorumum doğru oyuncu ama yanlış zamanda geldi.

 

Podolski’nin maçtan sonraki açıklamaları şu şekildeydi;

“Basın toplantısında da söylemiştim. Sahada elimden geleni verdiğim kadar saha dışında da aynı şekilde olmak istiyorum. Ben de geçmişte bir açık tribün taraftarıydım. Geldiğim günden bu yana bana destek verdikleri için tüm taraftara teşekkür ediyorum.

Birkaç ay önce de milli takıma veda etmiştim. Şimdi de aynı duyguları yaşıyorum. Taraftar geldiğimden bu yana bana çok iyi davrandı. Bana gösterilen sevgiye cevap vermek istedim, bunu futbolcu olarak değil insan olarak söylüyorum.”

Çayı da baklavayı da özleyeceğim. İnsanlar biliyor ki ben bir çay tiryakisiyim. Onu biraz daha fazla özleyeceğim. Ama daha tatilimi burada yapacağım. Japonya sonrası da yine buraya gelip çay içmeye devam edeceğim.”

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap